kraken

yabancı bir bitcoin borsası. bitcoin dışında ethereum ve ripple gibi altcoinler de alınıp satılabilmektedir sitede. yalnız türkiye'den para göndermek isterseniz deli gibi komisyon alıyorlar. en güzeli türk bitcoin borsasından satın alıp kraken wallet'ına transfer etmek.

https://www.kraken.com/
kendisini tercih edeceklerin mutlaka okuması gereken bir entry bırakacağım başlık.

özellikle ciddi yükseliş ve düşüşlerin yaşandığı yoğun anlarda kullanıcılar tarafından verilen talimatlar ekranında bir çok özellik çalışmaz. detaylı talimatlara girerek talimat vermeyi denersiniz fakat hata verir. fakat daha önce hata verdiği bu alış ya da satış talimatını bir süre sonra gerçekleştirerek kullanıcısına zarar ettiren cryptocurrency borsası.

bitcoin cash fork sürecinde vermeye çalıştığım talimatlarda yaşanan sorun nedeniyle ciddi zarar ettim. destek talebinde bulunduğumda ise yanıt vermediler. parayı başka bir borsaya aktarmaya çalıştığımda ise her ekran çalışırken withdraw ekranına erişim sorununun olduğunu gördüm. uzun uğraşlar sonucunda kaçtım, kurtuldum.
hani cem yılmaz diyordu ya bir skeçinde duyuyoruz diye işte düne kadar kraken de benim için öyle bir kripto para borsası idi. dün keşfettim ve çabucak pılımı pırtımı toparlayıp çıktım.

bir defa kullanımı oldukça berbat ux ve ui o kadar kötü ki şu an ben otursam sabaha daha iyisini ürün olarak tasarlarım. ikincisi pek çok bug mevcut ve hala sitede çözülebilmiş değil zaten kripto para gibi anlık pik yapan değerler içeren ve özellikle bir adet kripto paradan fazla fork kripto para için işlem yapan site iseniz işiniz çok zor.

en önemli özelliği sanırım güvenilir olması ve pek çok kripto para kuruluşu tarafından da destekleniyor ve reklamı yapılıyor olması. onun dışında kullanım açısından iyi bir deneyim sunmuyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler