kobo aura

elektronik kitap okuyucusudur. 140 tl gibi bir fiyata d&r'den satın almıştım. kitap okumak için aldığım ancak çizgi roman okuma özelliğini keşfedince (alırken dikkat etmemiştim) sayesinde manga, comics müptelası olduğum teknolojik alet.
kobo'nun en küçük boyutlu e kitap okuyucusu.

e-ink teknolojisi ve arka ışık aydınlatması var. avantajı boyutu dolayısıyla rahat taşınabilir olması ( 6 inç). dezavantajı ise yine boyutu. ekran küçük olduğundan yazıların puntosunu artırmak lazım. bu sebeple de sayfa sayısı artıyor ve sürekli sayfa değiştirmeniz gerekiyor. epub uzantılı dosyalarda altını çizme üstünü boyama gibi özellikleri var fakat pdf'te bunu yapamıyorsunuz. pdf'i epub'a çevirmek bir yol olabilir. store'daki kitapların ilk 15 sayfası ücretsiz. kitabı beğenirseniz alıyorsunuz. güzel cihaz.
e kitap okuyucu

bir telefondan daha hafif. yaklaşık 7-8 inch tablet boyutunda. ekranı görüntü olarak gerçek kitaba oldukça benziyor.

arka aydınlatması mevcut. kesinlikle telefon ekranı kadar göz yormayan doğal bir ışık.

günde 1-2 saat kitap okursanız şarjı 30 günü rahat geçiyor.

kutusundan çıkan kablosuyla bilgisaywra bağladığınızda bir usb bellek gibi gorünüyor ve kitapları sürükle bırak yöntemiyle atabiliyorsunuz.

kendine ait mağazasından kitap alabiliyorsunuz.

wifi bağlantısı var.

doğası ve ekran teknolojisi* gereği geçişler oldukça yavaş fakat rahatsız edici değil kesinlikle.

içinde her ne kadar beta olsa da sudoku, bloklamayı kaldır ve solitare oyunları bulunuyor. bir de istediğiniz gibi karalama yapabileceğiniz karalama defteri var.

zor durumda kalırsanız bir de internet tarayıcı mevcut.

ana ekranında son okunan kitapları ve tamamlanan yüzdesini, kitaplarım sekmesini, okunmamış kitaplarınızı bulabilirsiniz.

okuduğunuz kitaplara göre size kitap öneren bir de robotu mevcut.

kendi hafızası yeterli gelmezse micro sd kart desteği var.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler