kariyer.net

tahminimce türkiye'nin ilk online iş başvuru sitesi. ancak yenibiriş gibi sitelerin piyasaya girmesiyle popülaritesi azalmış olabilir. özellikle pdf formatında cv oluşturması pek çok kişinin bazı iş başvurusunda kullanmasına vesile olmuştur.
başvurunuzu sadece buradan başvurup bırakmamanızı firmayı arayıp ayrıca görüşme isteminizi tavsiye ederim. çoğu firma tüm cv lere bakmıyor.
iş ve işçi bulma sitesi.
geçen yaz bu sitenin baya sağlam tıklayıcısıydım, hergün anlık takip ederdim parttime iş bulabilmek adına. elaman.net ve yenibiriş'e göre daha çok içerik bulduğumu düşünüyorum.
iş bulamadım o ayrı konu.
online olarak iş ilanlarına başvurmanız ve kendinize uygun bir kariyer planlamak için oluşturulmuş internet sitesidir. artık eski günlerdeki popülaritesi olmasa da yine de kullanmanızı öneririm.
standart işçiye iş patrona işçi mantığıyla işleyen site.
yenibiriş ya da eleman.net'ten çok bir farkı yok genelde hepsi aynı statüde oluyor zaten. benim tavsiyem tüm iş sitelerinden aynı şirkete cv bırakmanızdır. görünürlüğünüz artar en azından başvurunuz göze çarpar.
artık üye olmadan iş ilanlarına da bakamadığınız kariyer sitesi. iş ilanlarına bakmak için illa ki üyelik ve üye girişi istiyor. bu uygulamaya nasıl karar verdiler pek anlamadım ama neden üyeliğim olsun üyeliğimde de tc kimlik ve telefon numaram yer alsın bu bilgiler arkaplanda kimlerle paylaşılıyor çok merak ediyorum. yoksa çalıştığın şirkete istatistik olarak bak senin şu şu çalışanların üye olmuşlar iş arıyorlar mı diyorlar şimdilik bilemeyiz fakat bu uygulama gerçekten arkaplanda çok kötü şeylerin para karşılığı olduğu düşünesini akıllara getiriyor.
stajyer başvurularında kullandığım işime yarayan bir site yalnız başıma gelen kötü bir olayı paylaşmak istiyorum bundan 1.5 sene önce staj için başvurmuştum ismi lazım değil bi firmaya 2 ay önce mesaj atıp reddedildiniz dediler. zaten anlamıştım istenmediğimi neden tekrar hatırlattınız diyemedim. sonuç olarak site güzel olsada türkiyedeki bu firmalarla yürümez.
hayatımda kullandığım en dandik iş bulma sitesi.

diğer siteler daha mı iyi?

tabi ki değil.

ancak hiçbir üye olduğum site öğretmenlik cvsine sahip olduğum halde oyunculuk ajanslarından teklif sunmadı. oyuncu olmak istesek oyunculuğa başvururduk kardeşim. ne işimiz var öğretmenlik cvsiyle.
türkiyenin ilk online başvuru sitesi. her ne kadar sistem şu anda daha farklı işlese de (firmalar işçi aramasa dahi cv havuzu için ilan açabiliyorlar) şahsımın da şu an çalıştığı işi bulmasına vesile olan site. çok eski olduğu için bütün firmalara ulaşabilmiş ve hee firmayı bünyesinde barındıran site üzerinden iş bulan sayısı oldukça fazladır. iş arayansan her hangi bir ücretin talep etmese de tahminimce işçi arayan firmalardan çeşitli ücretler alarak fatura düzenlemektedir. bence bu son derece doğru çünkü firmaların eleman arama sürecini kısalıyor. iş arayan firma hr si buraya girerek istediği filtreyi koyup hangi özelliklerde eleman arıyorsa kolayca ulaşabiliyor. kariyer.com sitesinin en büyük eksikliği ise bana göre memnuniyet anketi yapmaması. şahsi fikri şu :
- firmada işe başlayan kişiye belirli aralıklarla (6 ayda bir olabilir) anket gönderebilir. bu anket firmanın da cv si gibi iş arayan kişilerin göz atması için yararlı olur. tabiki şirket içi bilgileri sarsacak ya da prestij zedeleyecek durumlar hariç
-firmalara ise bu elemandan memnun olup olmadığını belirten bir anket gönderilebilir. iş arayan diğer firmalar kişinin cv sinde bu özellikleri de görürlerse karar verme aşamasında firmalara kolaylık sağlar.

sürekli yerinde saymaktansa sayfa kendini geliştirirse bu piyasadaki tekelini devam ettirir yoksa çok sağlam reklam yapan ya da ekstra özellikler sunan başka bir platform gelirse tahtı gider kanaatindeyim.
  • /
  • 2

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler