iyimi.com

  • /
  • 13
ülkemizde alacağımız ürün bir teknoloji ürünüyse her zaman ilk olarak diğer kullanıcı yorumlarına bakarız. almak üzere olduğumuz ürün gerçekten ihtiyacım olan ürün mü? ile başlayan sorular herhangi bir sorunu var mı acaba? diye devam eder. bu bağlamda ismi gerçekten de insanın aklına gelebilecek bir site.

+ oğlum hangi televizyonu alsam ya?
-iyimi'ye baksana abi.

bu diyalog mesela kulağıma sanki yirmi yıldır hayatımda olan bir oluşumla ilgiliymiş hissiyatı veriyor.

yalnız naçizane fikrimi belirtmem gerekirse dikkat etmeleri gereken birkaç şey var.

ilk olarak ilk kampanyaya göre verdikleri satoshi miktarı çok kırpılmış. herkese 5000 verilsin demiyorum ama en azından ilk beş nesil gelene kadar daha yüksek meblağlarda tutmak siteyi daha kolay ulaşılabilir hale getirir. ikinci olarak türkçe dil ve anlatım kurallarına uyulan bir site mi olacak yoksa serbest mi olacak buna bir karar verilmesi gerek. belli bir zaman geçince düzeltilemez bir noktaya ulaşabilir bu durum. şu an içerik giren insanların çoğunun ekşiden geldiği belli ve bu durumdan dolayı otomatik olarak dikkat ediyor insanlar. bu hep böyle sürmeyebilir buna bir kural gelmesi gerekli diye düşünüyorum. son olarak tanım sitesi değil tecrübe yansıtma sitesiyiz demişler o zaman yelpazeyi genişletip kullanılabilir, tüketicilerin elinden geçen her alanda hizmet açarlarsa daha kullanışlı ve daha çok insana hitap eden bir site olabilir. örneğin benim hanım bu siteye gelip wireless şarj ile ilgili bir içeriğe bakmaz ama site içeriğinde ikeadan bir teknoloji ile ilgisi olmayan ürün varsa bakabilir. teknolojiyi sever ama çoğu zaman bana sorar, incelemeyi ben yaparım. tekil kullanıcı olarak herkese hitap edebilmeli. potansiyeli var bu yönde. ismi de uygun.

şimdilik fikirlerim bu kadar ayrıca ingilizce çeviri tipinde bir ihtiyaçları olursa seve seve yardımcı olurum.
teknolojik bir ürün almadan önce kullanıcı yorumları en çok değer verdiğimiz niceliktir ve iyimi.com bu alandaki kullanıcı yorumlarını bir araya getirerek okuyuculara kolaylık sağlayan ve bilgilenmelerini hedefleyen online bir platformdur. teknolojik bir ürün almadan önce ilk adresiniz iyimi.com olmalıdır.
bu sathoshi verme olayı can sıkan site.insana nedense yazdığı şeyleri değersizmiş gibi hissettiriyor.belli sabit bir ödül olmaması yarışmadaymışız hissiyatı veriyor bilemiyorum.doğru düzgün yazılan her entry e sabit bir hediye verse daha güzel olur diye düşünüyorum
teknolojik ürünler hakkında kullanıcı yorumları iyi, hoş ama yeterli değil. bir ekşide saatlerce zaman geçirebilirken buraya gelip bir saat bile zaman geçiremiyorsak birşeyler eksik demektir bence. ürün yelpazesini genişleterek daha çok kullanıcıya hitap edebilirsiniz. hem sizin için hem bizim için iyi olacaktır. koltuk bellonadan mı alınır yoksa weltewden mi mesela. bu tarz günlük hayatta ki sorularada cevap verilse bence bu site o zaman çok ileriye gider. bence acilen bunu düşünün ve yeniliğe evet deyin. karar sizin.
bi arkadaşım ile vesile olduğum platform. her yorum başına güzel primlerde veriyorlar gerçekten ve ben başarılı buluyorum bu oluşumu.
site yöneticilerinin kullanıcı mesajlarınada aynı dikkatte cevaplar vermesi takdir ettiğim güzel yanlarından.
eğer ki güzel bi şekilde bu etkinlik sürerse sitenin amaçlarıda kazanılmış olabilir.
herşey gönlünüzce olsun.
sırf entry girmiş olmak için girilen entryler en az miktarda değerlendirilirken ciddi manada deneyim yaşadığınız bir entryde daha farklı miktarlarda satoshi ödülü veren site. misal ben volkswagen polo’yu bilirim nedir ne değildir hakkında bir fikir sahibiyim. fakat başlığına entry girmem. neden? çünkü deneyimim yok. fakat girsem eminim minumum değerde ödül verecekler. bu sitenin formatınada banada aykırı. ayrıca şundanda eminim burada verilen ödüllere kimsenin ihtiyacı yok o tamamen işin başka boyutu.

gelelim siteyi değerlendirmeye. yeni bir oluşum ister istemez eksiklikler olabiliyor genel anlamda memnunum. moderatörler dm ler olsun girilen entryler olsun ilgili ve alakalılar. mesela site ilk kurulduğunda hak ettiğim satoshileri talep etmeyi bilmediğim bir entry girdim anında özelden dönüş yapıldı bu yönü çok güzel. ama deneyimler açısından sadece teknolojik ürünlere yönelmek yelpazeyi dar tutmuyor değil. yelpaze biraz daha genişlemeli diye düşünmekteyim. tutup bir yemek değerlendirilmemeli bizler gurme değiliz ama bir restoran değerlendirilebilir en azından. coca cola değerlendirmesi burada kimseye fayda sağlamaz ama ev yapımı bir ayranı meşhur olan restoranı deneyimleyip burada tavsiye etmek veya etmemek aklımızda bir fikir edinmemize sebep olabilir.
1-2 bug'ını (hatasını) bildirmek istediğim, moderasyonu ve teması bakımından aşırı kullanışlı sözlük.

herhangi bir başlık çok uzun süre açık kalınca (mesela ben entry yazarken yazıp siliyorum, arada bilgisayarın başından kalkıyorum. yani sayfayı açtıktan 1 saat sonra gönderdiğim durumlar oluşuyor) yazdığınız entry'i gönder deyince "başlık açma yetkiniz yok" "entry giremezsiniz" gibi hatalar veriyor. bütün yazılanı kopyalayıp, sayfayı yenileyip, yeniden yapıştırıp, göndermek gerekiyor.

minik ama sinir bozucu bir hata, umarım en yakın zamanda düzeltilir.
şu son iki günde bitcoinin inanılmaz artmasına rağmen verdiği ödülleri düşürmeyerek gönüllerde tekrar taht kurmuştur. üyesi olduğun birçok faucet(musluk) site bitcoinleri neredeyse yarı yarıya düşürmüşken beklentim gün içerisinde kendilerinin kampanyayı bitirip bir iki güne yeni kampanya adıyla daha düşük satoshi üzerine devam edecekleri yönündeydi ama beni yanılttılar. kendilerinden özür dilerim. dün verilen 1200 satoshi ile bugün verilen satoshi arasında yüzde 20 oranında fark var.
henüz yeni keşfettiğim ve böyle bir oluşumda şuan yerim olduğu için çok mutluyum. kim bilir? belki 10 yıl sonra bu sözlükte yazar olmak o kadar da kolay olmayacak. bir cihaz almadan önce iyimi.com'a girip yorumları okuyacaklar. iyiki erkenden farketmişim. :)
gerçekçi ve akılcı bir proje. alımacak ürünler hakkında nitelikli yorumların bulunduğu her hangi bir site yok. alışveriş sitelerinde niteliksiz kullanıcıların niteliksiz yorumlarını okuyup kazıklanmaktansa burada daha kaliteli bir bilgi sunulacağı itibarı uyanmaktadır.

web sitesini yeniden ele geçirmeleri hayırlarına olur zira çok amatör görünümü olduğu gibi içinde gezenleri sürükleyecek bir havası ve yönlendirici tarifler ve önerileri bulunmamakta.

yazarlarına satoshi ödemesi yaparak başkalarının sırtından çılgın paralar kazanan ekşisözlük gibi uygulamalara da fark atmakta. bir ergen yuvasına dönüşen ekşisözlük yerine daha nitelikli yorumların bulunduğu iyimi.com büyük bir boşluğu dolduracaktır.
  • /
  • 13

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler