iyimi.com ile ilgili istekler

böyle bir başlık olması ve yazarların iyimi.com ile ilgili isteklerini burada dile getirmesi iyi olurdu. ilk istek benden olsun.

yazdıktan sonra mouse ile seçtiğimiz bir metin seçili iken bkz veya gizli bkz'a tıkladığımızda seçili metni otomatik bakınız, gizli bakınız içine alması mobilde kullanırken oldukça iyi olurdu.
bir başlıktan başka bir başlığa otomatik bkz verilmesi başlık karmaşasını engellerdi. örneğin coinpot.co diye açılmış bir başlığa coinpot başlığını bkz ile yönlendirebilmek bilgiye okuyucuyu daha hızlı ulaştırabilir. sade bkz yönlendirme içeren entry'ler için ödül vermezsiniz olur biter :)
biraz önce arkadaşıma siteyi tanıtırken aklımıza gelen ve neden olmasın dediğimiz, gelecekte yapılabilmesi mümkün bir isteği de buraya not düşelim. madem yazdıklarımızdan satoshi kazanıyoruz, madem profilimizde ne kadar kazandığımız görünüyor o zaman iyimi.com bize neden wallet hizmeti de sunmuyor? ve dahası üyeleri arasında kullanılan bir kripto para icat edip blockcahin benzeri altyapı kurarak tıpkı wcx gibi ufak tefek yatırımlar yapmıyoruz. bu da bir kenarda öneri olarak dursun, öneri ve istekler için satoshi vermezseniz ve bu başlık durursa iyi olur.
iyi mi iyi başlamıştık, şimdi neden böyle oldu? maaşlara zam bekliyoruz. 250 satoshi nedir ya?
başlık konularının biraz daha genişletilmesidir. teknolojik gelişmeler mottosu ile yola çıkılmış anlıyorum ancak edebiyat (roman, yazar, şiir, vs.) ve sinema siteye entegre olsa hiç fena olmaz diye düşünüyorum.
her ne kadar sozlugun kurulus amaci kullanici yorumlari olsa da, yalniz teknolojik urunler ve otomobillerle alakali olmasi biraz dar bir alanda debelenmemizi sagliyor. saglik-kozmetik, hizmet, yeme-icme gibi katagorilerin eklenmesi, daha cok kullanici yorumu cekmeye vesile olacaktir. ama kultur-sanat, spor gibi konularin olmamasi gerekmektedir. bunun sebebi, bu konular hakkinda yazmanin, iyimi’nin kurulus amaci olan kullanici yorumlari konseptine tam uygun olmamasidir.

2- farkettim ki bazi basliklar entry girmeye kapali. ornegin gittigidiyor.com basligina entry giremiyoruz. bunun hakkinda bir aciklama yapilmali.
aslında http ile başlayan satırları daha doğrusu http:// https:// gibi satırları otomatik url olarak tanısa ve eğer upuzun bir url ise bu kısatlsa hatta ve hatta iyimi.com'un bir de kısaltma servisi olsa tadından yenmezdi.

p.s. öneri entry'ler için satoshi vermenize gerek yok. hatta yeri gelmişken supernova'nın ulusa seslenişini okudum. cevaben çok detaylı uzun bir entry de yazmıştım hatta caps içeren fotoğraflı ve kanıtlı ama sonra geri sildim. şimdi arkadaşlar dar alanda kısa paslaşmalar var evet burası bir sözlük değil bir teknoloji iyi mi değil mi onu açıklıyoruz. ama her entry için ödül vermek yerine teknolojik olarak içeriği yorum olarak içeren entry'lere satoshi ödülü verirseniz bizler de sanırım çok mutlu oluruz siz de mutlu olursunuz. çünkü gün geliyor windows 7 tartışıyorsun kullanıcı yorumları içeriyorsun gün geliyor araba yorumu yapıyorsun bunu o gün ki şartlar belirtiyor. biz böyle kafamıza göre amaca uygun sitenin amacına hizmet edecek şekilde entry girelim sizler uygun gördüklerinize satoshi ödülü verin teşvik olarak biz de profilimizdeki kısım %100 olunca ödülümüzü alalım nasıl olur?

hem zaten entry'lerimizin yanındaki parantez içinde kaç satoshi olduğu kısmından bu entry kısaymış bak bu çok iyiymiş iyi vermişler adamlar yorumunu yapabiliyoruz. hiç vermezsiniz demek ki bu ödüle layık görülmemiş deriz olur biter. bu entry'im iyimi.com'un amacına çok uygundu ama ödül vermemişsiniz diyenler müdüriyette defterdar ile görüşür.

olamaz mı? olabilsin lütfen. serkan inci gibi olun, girişimci olun caps kültürünü çalıp üzerine oturup yaratıcısı benim ya da inci sözlük'ü ben kurdum demeyin ama az yalandan kimse ölmez :)
başlık konularından ziyade imkanları varsa tabi bi uygulama ile daha geniş kitleye ulaşılabilir. website kavramı insanları bilgisayar başında iken tutmaya mecbur ettiği için yalnızca evde olduğunuz zamanlarda iyimi'ye girebiliyor. buda erişilebilirliği engeliyor fikrimde. uygulama ile çok daha yerlere gidebilir site, inşallah'da gider.
allah kimsenin emeğini terse bırakmasın.
entry başına girişlerde ücretin düşmesi normaldir. 2 sebebi var. site ilk açıldığında btc 35.000 altındaydı. dolayısı ile aynı btc verilse şimdinin nerdeyse 2 katı olur. nerde o bolluk. keşke olsa. diğeri ise ilk kampanya tanıtım idi. şimdi bu şekilde devam ederse ciddi ödemeler söz konusu ki bir internet sitesinin bunu karşılaması mümkün değil.
sinema kültür kitap vs gibi bir bölüm de açılsa çok daha güzel olabilir diye düşünüyorum.çünkü böyle bir süre sonra bir iş gibi olmaya başlıyor entry girmek.şöyle ferah konular açabilelim de stres atalım yahu :)
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler