isviçre çakısı

iyimi.com'da olmaması şaşırtıcı olan neredeyse bir dönem herkesin yana yakıla sahip olmak istediği üründür. özetle bir bıçakla beraber pek çok aracın bulunduğu kombin bir bıçak türü geliştirmişler ve isveç çeliğinden, üreticisi de isveçli victorinox olduğundan kısa sürede tıpkı zippo gibi üne kavuşmuştur. hikayesi de yanlış hatırlamıyorsam wenger tarafından isveç ordusuna üretilmesi ile başlıyordu.
ingiliz anahtarı gibi bişeydir efenim bu hiçbir bilgisi olmayan kişi bunu sadece çakı zannedebilir lakin soda da açarsınız, tırnak da törpülersiniz hatta iğne olarak kullanabilirsiniz ama merdiven altıları hariç gerçekten pahalıdır
ulkemizde satilanlarin buyuk bir bolumunun cakma ve islevsiz oldugu, gercegi ciddi pahali olan ama bana gore yine de islevsiz olan, issiz adaya duserseniz hayatinizi kurtarabilecek nesne.

sanirim isvicre’nin saat ve cikolotadan sonra en buyuk 3. ihracat urunudur.
teknik işlerle ilgili olanların mutlaka cebinde olması gereken müthiş icat. taklitlerinin ve benzerlerinin yanına dâhi yaklaşamadığı , üzerinde penseden makasa, çakıdan konserve açacağına, testereden tornavidaya ve çeşitli törpüler bulabileceğiniz malzeme kalitesi tartışılmaz olan mini takım çantası.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler