iphone se

iphone 5 ve iphone 5s ile aynı kasayı paylaşan, 6s işlemcisi içeren telefon.

hem ekran boyutu ile batarya açısından avantajlıdır, hem de iphone 6-iphone 6s gibi aşırı büyük değildir. kullanımı rahattır. fiyatı uygundur. güçlü donanımıyla uzun yıllar kullanabilirsiniz.
6s ile aynı işlemci ve grafik kartına sahip olmasına karşın, ekran boyutu daha düşük olduğu için benchmark testlerinde 6s'ten daha üstün performans sağlayan iphone modeli.
(kaynak: https://www.teknokulis.com/haberler/mobil/2016/03/31/iphone-se-antutuda-iphone-6si-gecti )

iphone 6 ile başlayan büyütülmüş iphone boyutlarından şikayet eden eski iphone kullanıcılarını memnun etmiştir. nitekim ben de iphone 4s'ten bu telefona geçtim.
bana göre apple tarihinin en gereksiz telefonu olabilir.

hiçbir ekstra bir yeniliği olmamasına rağmen sadece maksat "yeni" bir telefon piyasaya sürmek için çıkarılmış bir telefondur benim gözümde.

küçük ekran sevenler için ideal denilebilir belki ama bu telefonu iphone 7 olarak da çıkarabilirdi apple. illa 5 ve 5.5 inç şeklinde değil de iphone 7'yi 4.2 inç, 4.7 inç, 5.2 inç şeklinde çıkarabilirlerdi.

benim gözümde ha iphone se, ha iphone 6 ya da iphone 7. bir fark yok.
batarya ömrü açısından iphone tarihinin en gelişmiş modelidir.

iphone 6 teknolojisi ile iphone 5'in sağlam kasası birleşmiştir. kullanıcı dostu bir telefondur ki apple bu telefonun fazla reklamını yapmamıştır. fiyat/kalite açısından apple ürünleri arasında kesinlikle ilk 3'e girer.

tabi iphone 6 kasası olmaması masa üzerine telefon koyarak hava atan yurdum gençliğini vakti zamanında üzmüştür.
en sevdiğim apple telefonu olabilir.nedenine gelirsek hem eski apple havasını veriyor (iphone 4,4s,5,5s) hem de çok yüksek performanslı.ekranının küçük olması sizin için kötü olabilir ancak bu telefon zaten küçük ekran seven kişiler için piyasaya sunuldu.büyük ekran için abilerine (6,6s,7,7s,8) bakmak lazım.
6s ten farkı kamera,ekran boyutu,touch id'nin 1.nesil olması ve batarya.geri kalan her şey aynı.şarjı baya iyi gidiyor.kamera 4k video çekebiliyor ama ois veya eis olmadığından pek verimli değil.fotoğraf kaliteside eh işte.performans açısından tam bir canavar.film ve oyun için tavsiye etmem.bu daha çok küçük telefon isteyenler için.apple'ın bu boyuta yapılabilecek en performanslı telefonu yaptık iddaasını doğrulaya bir telefon.
bu telefon doğrudan talep doğrultusunda çıkartılmıştır. apple'ın iphone 5 ve 5s den ayrılamayan kullanıcı kitlesine yeni apple satmanın bir stratejisidir. neden bu kasa çok tutuldu? küçük ve sağlam duruşundan başka neden yoktur. modern apple özelliklerine iphone se ile kavuşan bu kasa,yenilenmiş haliyle pazardaki yerini almıştır.
sevdiğim telefon modelidir.
her ne kadar apple'ı pahalı bulsamda bu telefon modelinde eski kasa yeni işlemci harmanlaması yaparak küçük telefon kullanan kitleyi memnun etmeyi başarmışlardır. kullananların genel paydasıda memnundur bu modelden.
param olsa bende alırım ama yok. parası olan ve küçük telefon seveniniz varsa alabilir
donanımı sayesinde uzun yıllar kullanabileceğimiz model olma özelliğini giderek kaybeden iphone'un 6s ile 7 arasında, 2016 nisanında çıkarttığı model.

telefona yüklenen program sayısı arttıkça, donma ve yavaşlama sorunuyla karşılaşabiliyorsunuz. su geçirmez özelliği olmadığı için de çok kolay bir şekilde telefonu bozabiliyorsunuz. garanti su temasını anında fark ediyor ve telefonunuz tamir edilemiyor.

diğer yandan ön kamerası gerçekten çok kötü. 2016 yılında çıkmış bir telefona daha kaliteli bir kamera konulabilirdi.

fiyat olarak uygun olduğu için, iphone ile tanışmak isteyen ancak durumu çok iyi olmayan kişiler için tercih edilebilir telefon olma özelliğini halen korumakta.
apple'ın beğendiğim telefon modelidir. küçük telefon severler için üretilmiştir. bi nevi iphone 6s'in 5s kasasına sahip hali diyebiliriz.
kullanışlı ve hızlı. gayette güzel. aklında olanlara tavsiye ederim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler