iphone 7

kasasının inceliğiyle ve şıklığıyla göz dolduran apple marka telefon. home butonu fiziksel olarak buton olmayıp sadece sabit bir camdır. telefonun içinde bulunan taptic engine bu butona bastığınızda titreşerek gerçek basma hissi yaratıyor.

ön, arka kamerası ve çektiği fotoğraflar tatmin edici. hoparlör konusunda da iyileştirmeler yapılmış ve ahizeden de ses çıkışı verilerek stereo müzik imkanı eklenmiş. fakat 3.5mm'lik ses çıkışı kaldırılmış. bunun yerine 3.5mm jack'i lightning'e çeviren bir aparat çıkıyor kutusundan. ayrıca yine apple earbuds kulaklıklarla birlikte geliyor. aparatı kulaklığın ucuna takıp telefonunuza o şekilde takıyorsunuz. kulaklıkları isterseniz bilgisayarınızla da kullanabiliyorsunuz aparattan çıkartıp. en azından bunu akıl edebilmeleri olumlu.

son olarak şarj ömrü için ise olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. telefonu inceltebilmek için pili küçültmüşler ve bu da hissedilir ölçüde pil ömrünü kısaltmış. bazen günün ortasında bile şarjın %30'lara düştüğü oluyor yoğun kullanımda. tüm gün video izlemeyip oyun oynamasanız bile her akşam kesin şarja takmanız gerekiyor.
altı aydır kullanıyorum. kasasının estetiği home tuşunun işlevselliği, 3d touch özelliği ve kamerasıyla ggayet güzel ve ortalama kullanıcıların alabileceği en iyi telefonlardan biridir.

henüz 11 güncellemesine geçmedim. bilinçli eskitme yapıldığına inanıyorum o yüzden beklemedeyim.
çizilmeye karşı uyarıları dikkate alınmalıdır. nedenini bilmediğim nedenden ötürü jet black renginin en az alım seçeneği 128 gb tır. özellikleri orta halli bir teknoloji kullanıcı olarak tatmin etmekte olup günümüz itibari ile iphone 8 e veya iphone x e geçiş gerektirmemektedir bende. türkiyedeki fiyatları göz önünde bulundurulduğunda tabi ki. herkes en yenisini kullanmak ister.
bataryası günü çıkarmasada idare edebilecek bir telefon.bataryası 6s'ten küçük olmasına rağmen içindeki a10 fusion çip daha az enerji tükettiğinden daha iyi bir batarya ömrü sunuyor.ios stabilliğini tartışmaya gerek yok ama yeni güncellemelerle çileden çıkabilirsiniz.ayrıca batarya ömrü kısalabilir.kamerasıda gayet güzel ama video çekerken dikkatli dinlendiğinde bir cızırtı olması rahatsız edebilir.performans ve iyi fotoğraf çekmek isteyenler için alınabilir ama öncelik bataryaysa almanızı tavsiye etmem.
ios 11'in öldürdüğü cihazlardan biri.cihaz oldukça yeni, batarya süresi 1 günü çıkarmasa da gayet yeterli düzeyde, zaten işlemcisini v.b. konuşmaya gerek yok, oldukça başarılı. ancak tüm bunların yanına ios 11 i eklediğinizde bir felaketle karşılaşıyorsunuz.batarya süresi neredeyse yarı yarıya azalıyor.(belki ios 11.1.1 ile çözmüşlerdir.) telefonda kasmalar, takılmalar, donmalar yaşıyor, hissediyorsunuz. ios akıcılığını ios 11 sayesinde size sunamıyor.

eğer bu telefonu alacaksanız şimdilik kesinlikle ios 11 e güncellemeyin.
kamerasını çok beğeniyorum 6/6s e göre epey bir fark var.

3d touch oldukça stabil çalışıyor

hız artmış, kasa incelmiş ip68 sertifikasını alarak suya ve toza dayanıklılığını kanıtlamışdır bizzat denedim su altında hiç bir problem yaşamadım.

batarya kullanım süresi bir günü zor çıkartıyor aşırı kullanımlarda yanınızda powerbank taşımalısınız

kısa süreli kullanımımda şuna şait oldum ios 11.1.2 sürümü yüklü cihazda ısınma ve donma problemleri belirdi siz siz olun şuan için güncelleme yapmayın derim.
tasarımı i phone x kadar iyi olmasa da yine de diğer ı phone modellerine göre cidden iyi sayılabilir buna karşın ı phone 6 dan pek bir farkı kalmadığı ,samsung s7 ve s8 in cidden altında kaldığı için fazla rağbet görememiş ı phone modeli bununla beraber ,apple şirketi artık gerçekten hem tasarım hem donanım olarak samsung'un gerisinde kaldığını bu modelle beraber göstermiştir iyi oldukları tek nokta ise halen diğer modellerde de olduğu üzre yazılımdır bu telefonun en büyük sıkıntısı ise küçük bir bataryaya sahip olmasıyla beraber aynı zamanda 3.5 saat gibi uzun bir süre alan şarj sıkıntısı
tasarımı ve kasası oldukça şık. daha önceden kullandığım apple ürünlerine nazaran 1 yıldır kullanmama rağmen hala şarjım 1 gün boyunca yetiyor. ios 11 sürümünü hala güncellemediğim için belki de bu kadar rahat kullanıyorum. ancak genel olarak ihtiyacım olan her şeyi karşılayan bir cihaz.
i phone jet black 256 gb - mart 2017 yılında yurtdışından kampanyalı satın aldığım fiyatı, halen aynı seviyelerdedir. bu modelin üzerine iphone 8 be iphone x çıkmasına rağmen fiyatının düşmemesi ilginçtir.
samsung telefonlarda durum, üst model çıktığında bir önceki modelin fiyatı hızlı şekilde düşmektedir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler