iphone 6

2014 yılında çıkan telefondur. bu telefonun bana göre en büyük iki eksiği; belleğinin 1 gb olması ve bükülmeye müsait malzemeden yapılmasıdır. cihazı kesinlikle düşürmeyiniz. yoksa nur topu gibi (bkz:gri ekran sorunu) ile başbaşa kalırsınız. sorunun sebebi; logic board'ta touch ıc çipinin zarar görmesidir.bu çip önceki iphone'larda metal levha ile korunuyordu. ancak (bkz:ıphone 6 )ve (bkz: ıphone 6 plus) 'ta https://kullananvar.com
bu metal levha yerine sadece yapışkan bir etiket bulunuyor. bu da düşürmelerde touch ıc çipinin bulunduğu yerde esnemesine ve zarar görmesine neden oluyor. bu sorun nedeniyle ekranın üst tarafında grileşme gözüküyor ve dokunmatik çalışmıyor.
her ne kadar çok geri kalmış bir model olsa da, gerek dolar kuru gerek vergiler nedeniyle apple telefon almak isteyen orta halli kişilerin tercihi haline gelmiştir, plus modeli neredeyse çoğu ihtiyacınızı isteğinizi karşılayabileceği için tekrar trendi yükseliştedir ve günümüz şartlarında satın almak çok da mantıksız değildir; ayrıca iphone 5s'den sonra 6splus en az hata veren modeldir(iphone x dahil).
ios 12 ile birlikte performansının oldukça arttığı söylenen telefon modelidir. kullananların çoğu youtube ve forumlarda telefonun ilk aldıkları gibi çalıştığından bahsediyor. ancak her şeyin bir bedeli var. bu bedel de batarya süresi oluyor. kullanıcılar performanstan çok memnun olsalar da batarya süresinden şikayetçiler. yeni gelecek güncelleme ile umarım bu sorunu çözerler.
https://kullananvar.com
bunun dışında günümüz şartlarında alınmayacak telefondur. en büyük eksiği 1 gb ram'e sahip olmasıdır. bazı android telefonlar 2-3 gb ram'e sahip olsa da bu performansı veremiyor evet ama bu kadar eski bir telefona bu kadar para vermek ölü yatırımdır.
  • /
  • 2

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler