iphone 5s

apple firmasının ebat olarak en kullanışlı son telefonu. ancak teknoloji ilerledikçe malum yazılımların güncellemesi suretiyle telefonlarımız çöp olmakta. şimdilik abartılı bir yavaşlama yok ama korkarım bir kaç yıl sonra kullanılamayacak raddeye gelir.
yapılan son güncellemeden sonra ekranının neredeyse kullanılmaz hale geldiği, ısrarla bu hatanın giderilmediği akıllı telefon modeli. önceleri benim ekranımda problem var sandım ancak iki arkadaşım da güncelleme yükleyince ekranın çıldırdığını, tuş kilidini kapatıp açmadan uzun müddet kullanılmadığını söyleyince ışıklar yandı. tabi iphone x çıkmış sen kim köpeksin hala 5-5s kullanacaksın değil mi? ah kapitalizm sen nelere kadirsin!
1 gb ram bu telefon için eksik bir tasarım denilebilir. 2 gb ancak yeterli olurdu.
suya ve toza dayanıklı olmayışı günümüz telefon savaşlarında çok leş bir durum.
bataryanın çabuk eskiyor olması zamanla şarj problemlerini doğurabiliyor.

bunların dışında küçük bir telefon olması ve kullanım kolaylığı konusunda güzel bir telefon.
kullandığım tüm telefonlar arasında efsane bir modeldir kendisi.
sarji oldukça dayanıklıdır. defelarca kez yere düşürmeme rağmen ekran veya kasa belli olacak şekilde deforme olmadi .
bu telefonda yaşadığım tek kronik sorun genelde 5s lerin genelinde varmis bu sorun wi-fi si arıza yapıyor.
büyük telefona alışanlar için elde ufacık bir his yaratan ama aslında baş parmağın ulaşabildiği ekran alanı düşünüldüğünde en ideal ekran boyuna sahip apple marka cep telefonu.

ayrıca telefonun kasasının sağlamlığı tescillenmiştir apple tarafından ve bu kasanın başarısını koruyup sadece içindeki donanımları yükselttikleri iphone se modelini üretmişlerdir.

cihaz, ios 11 güncellemesine rağmen hala akıcı hala kullanışlı. uygun fiyata güvenilir, sağlam bir telefon arayan ve olmuşken iphone olsun diyenlerin şimdi bile düşünmeden alıp kullanabilecekleri güzel bir telefon.
1 yıl kadar kullanmış olduğum telefondur.boyutu nedeni ile cebe rahatça girebiliyor bu bir + avantıjı.çok fazla oyun oynamam arada internette gezinirim ve telefonu cok kurcalamam diyorsanız aradığınız telefon olabilir , ios işletim sisteminin stabilitesi , kucuk ekranı yuzunden sarjının fazla gitmesi ve arkasında garanti olarak apple gibi bir firma olması nedeniyle alınabilir ancak ram'i 1 gb çok fazla uygulamayı açıp,arka planda açık bıraktığınızda biraz kasma sorunu yaşayabilirsiniz.
bir önceki kullanmış olduğum telefondur.güncellemelerden sonra artık biraz kasmaya başlamıştı.çok fazla uygulama kullanmayanlar alabilir.birde küçük ekran sevenlere için tam uygun telefondur.fotoğraf çekme özelliği günümüz teklonojisinin baya gerisinde kalmıştır doğal olarak.düşük bütçeyle bir şey arıyorsanız alabilirsiniz.
ıphone 4'ün devrimsel etkisinden sonra 5 ve 5s çok büyük yenilik getirmedi benim hayatıma. 5s yine açık ara fark atmıştı 5'e ancak kasanın sağlamlığı yine tartışmasız 4'ün kalitesini aratıyordu. 1,5-2 yılda bir bataryasını değiştirerek 3-4 yıl rahatlıkla kullanılması mümkündür.
apple markasının dokunmatik home butonunu kullandığı ilk telefondur, tasarım olarak iphone 4 4s serisinin devamıdır, 8mp kamerası kaliteli kendinden dolayı bugünün bir çok giriş ve orta seviye telefonlarının kamerasına kafa tutmaktadır.
apple'ın yenilik getirmeden de para kazanabileceğini bir kez daha bize gösteren iphone modeli. ios'ta eminim eski versiyonlardaki kodlardan kalıntı açıklar da ortaya çıkacaktır.https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/ios-11-1-yayinlandi-iphonehala-toplama-cikarma-yapamiyor%2c0gDD-Jbgj0yIHzsVNTo9OQ . ayrıca batarya kapasitesi konusunda hala kullanıcıların isteğini yerine getirmeyerek bize şarj ve powerbank sektörüyle ilgili karanlık fikirleri olup olmadığını sorgulatmıştır. lakin stabilite konusunda eline su dökülemez, daha ucuzlarsa yaygınlığının artacağını düşünüyorum.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler