iphone 5c

apple markasının 4inch ekran boyutlu, iphone 5 ve 5s ile aynı yıl piyasaya sürülen ve iki telefonla da bazı ortak donanıma sahip ancak kasası plastik olan telefon modeli. dikkatli kullanılmazsa plastik kasanın köşeleri darbede çabuk ezilir, bir süre sonra kasa oynamaya başlar. 8mp kamerası bugün üretilen birçok giriş seviyesi telefonun 13mp diye lanse edilen kamerasından daha iyidir. kullandığım süre boyunca izlenimlerim olumludur fakat küçük ekranı ve eskiyen donanımı ile artık tarihte yerini alması gerekir.
apple şirketinin piyasaya sürdüğü "ucuz iphone" olarak isimlendirilen telefondur.zamanında donanımı oldukça yeterliydi ve uygun fiyata iphone kullanma imkanı sağlıyordu.(maalesef iphone artık bir prestij simgesi oldu) tek sıkıntısı plastik kasasının olmasıydı, zaten ucuz olmasının sebeplerinden biri de buydu.zamanla donanımı v.b. eskidi, ios 11 ile güncelleme desteği kesildi ancak hala bir süre kullanılabilir durumda.
iphone'un başarısız olmuş tek serisi diyebilirim sanırım.
herkeste ki beklenti daha ucuz bi iphone iken, şirket kullancı ile dalgar geçercesine 5s'den 99 dolar olacağını açıklamıştı. çok tutulmadı doğal olarak. sonradan yeniden tasarlanarak tekrar piyasaya sürülmesine rağmen bu da gol olmadı.

ceo: daha dandik bi telefon yapalım ama çok ucuz olmasın tamam mı, uuz iphone mu olur hıdamına.
performans açısından 5s ve 5'ten çok fazla farkı olmayan ucuz iphone. sıfırını bilemem ama ben ikinci el baya ucuza kapatmıştım ve hiç sorun yaşamadım. plastik olan kasası da çok fazla dezavantaj sağlamıyor. sadece ekran kısmı yere düşürürseniz yerinden çıkabiliyor ama yine de kullanılabiliyor.
dandik telefon serisi.

o kadar kalitesiz malzemeden yapılmıştırki tahtadan yapılsa daha uzun süre tutulurdu. renk olarak güzel görünüyordu o ayrı tabi. günümüzde 1 kişinin elinde göremezsiniz. düşünün iphone 4s kullananlar hala mevcut ama 5c kullanan yok, çünkü hem kalitesizdi hemde donanımsal problemleri vardı.

alanlar pişman almayanlar şişman oldu deyimiyle kapatıyorum.
apple’in musterilerine attigi en buyuk kaziktir bu telefon. hatta daha da ileri gotureyim, apple’a duydugum saygiyi azaltan urundur bu.

2013 yilinda iphone 5s ile piyasaya suruldu, iphone 5’ten hem daha ucuz malzeme, hem daha dusuk donanimsal ozelliklere sahipti. tek olayi farkli farkli kaplari, renkleri olmasiydi. 5 serisinin aliminyum kasasinin yaninda polikarbon kasa ile cikmasi da cok elestirilmisti dogal olarak.

hatta apple’in son donem en buyuk ticari basarisizliklarindan birisi de sayilabilir bu telefon. donemdasi 5s’in stogu hizlica tukenirken, 5c ellerinde patlamisti.
tutmayan adı ucuz şeklinde lanse edilen iphone modeli ucuz diye 1300 e mi ne satıyorlardı. apple bu hatayı 3 kez yaptı bu birinci 2.si iphone se 3.de iphone 8. 2 telefon çıkaramazsın sen arkadaşım samsung musun sen. 1 telefon yapıyorsun uzay mekiği gibi sonra da bir de onun stratosfere kadar çıkan versiyonunu hangisi satar sence tabiki de uzaya çıkanı. iphone x nasıl ilgi çekti ? iphone 8 arkaplanda kaldı değil mi evet ee o zaman? zaten insanlar en iyisini alabilmek için apple ı terchi ediyorlar ya samsung note 8 veya s8 alacaklar ya da apple. ee herkesin elinde aynı marka olmasından hoşlanmayınca da apple ı tercih ediyorlar şimdi sen zaten az tutacak bir şeyi satarsan zarar da edersin müşteri de kaybedersin.
şirketin fiyat/performans ürünü olarak piyasaya sürdüğü hemen hemen iphone 5 den hiçbir farkı olmayan apple ürünüdür.

bir zamanlar bende kullandım iphone 5c yi aynı zamanda iphone 5 de kullandım aralarında donanım olarak bir fark göremedim.

renk renk olması farklı kullanıcıları da çekmiştir.

yalnız şöyle de bir gerçek var telefon ucuz olsun diye plastik kasa olarak üretilmiştir. ama türkiyede fiyatıda öyle abartı bir şekilde ucuz değildi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler