iphone 5

5 yıllık telefon. bu saatten sonra almanın manası olduğunu düşünmüyorum. sadece sosyal paylaşım sitelerini kullanacak yaşlı akrabanıza bile almayın. performansı sabit duran bir telefon değil bilindiği üzere, hızla düşüyor. çok da uzak olmayan bir süre sonra yeni uygulama yükleyemez olacak zaten.
tanıtıldığı ilk zaman tasarımı hakkında televizyon kumandası benzetmesi yapılıyodu çıktığında ise o yıl çıkan bana göre en iyi tasarıma sahip telefondu muadilleri s3 ve htc one x+ ı performans anlamında geride bırakıyordu . zamanının iyi telefonuydu ama şu an ömrünü tamamladı artık güncelleme desteği almıycak ve yavaştan uygulama geliştiricilerde uygulamalarını bu telefona göre çıkartmıycaklar
5 yıllık kullanım süresinde hala genel olarak yeterli olabilen bir telefondur.ios 10 ile kullanım sırasında cihazda 3-4 gb boş yer bırakır ve efektleri kapatırsanız hala tam randıman ile çalışmaya devam edecektir.
4 yıldan fazla kullandım. artık bataryası iş görmez olduğu için değiştirmek zorunda kaldım. gayet sağlam bir telefondu. en büyük sorunu ekran küçük kalmıştı. onun dışında her türlü uygulamayı çalıştırır hiç kasmazdı. şekil olarak hala 6 dan iyi diye düşürüm.
bu telefonu ilk çıktığı zamanlarda alıp 2 yıl kadar kullandım. performans olarak elbette kalitesini tartışmaya gerek yok. fakat dış kasası iphone tarihinin gelmiş geçmiş en zayıf, en dayanıksızıdır. korumasız kullanma gafletinde bulundum, her telefon kılıfı olmadan biraz yıpranır normaldir ama bu telefon sert hasar bile almamasına rağmen köşe kısımlarını fare kemirmiş gibi aşındı. en son fiziksel eğitim geçirdiğim bir dönemde cebimden düştü, kılıf olmasına rağmen ekranı ortadan ikiye çatladı. ekranını değişmek zorunda kaldım, sonra da bir yakınıma verdim. şimdi elimde 5s modeli var, aşağı yukarı aynı şekilde kullanmama rağmen sağlamlık açısından çok fark olduğunu görebiliyorum.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler