iphone 4s

apple'ın 2011 ekim ayında çıkardığı iphone modeli. en sağlam kasaya sahip olduğu kabul gören iphone 4 ile aynı kasaya sahiptir (yandaki ses kontrol düğmelerinin oradaki ince çizginin varlığı ile 4'ten ayırt edilebilir). steve jobs'un ölümünden sonra piyasaya çıktığı için, iphone 5 yerine 4s adıyla piyasaya sürülmesi kimi kullanıcılar tarafından jobs'u onurlandırmak adına 4steve şeklinde isimlendirildiği öne sürülmüştür.

2013 yılında aldığım 4s'i 2017 ekim başına kadar kullanmış birisi olarak, ilk aldığım zamanlar hariç hiç kılıf takmadan kullanmış, en ufak bir ekran kırığı, çatlağı olmadan, ios 9'a hiç yükseltmeyip ios 8.1.3 ile, artık bazı aplikasyonlara güncelleme gelmeyinceye değin yıllarca idare etmiştim. eh tabi batarya günde iki kere şarj istiyordu ama, o kadar da olsundu. kasası hala güven vericidir. kamerası iyi ışıkta hala idare eder ayırca.

kronik olarak orta tuşun basmaması, yandaki metal aksamda boya soyulması, hoparlörlerden birinin illa ki bozulması gibi sorunları vardır. bendeki kasa temiz, tuş zor da olsa çalışıyor (assistive touch ile kullanıyordum). geçici olarak babama verdim ama geri alınca kutusuna kaldırıp saklayacağım. evladiyeliktir.
2015 haziran ayından beri kullandığım telefon.

darbeye, düşmeye karşı çok dayanaklı, kasa ve ekran konusunda hiç zarar görmedi. zarar görmüş olanına da rastladım.
kasanın solundaki sessiz mod açma kapama tuşu bozulması kronik bir durum. 1-2 seneyi geçen neredeyse bütün telefonlarda görülüyor.
uzun zamandır güncelleme almadı. son zamanlarda da yavaşlama sorunu iyice ayyuka çıkmıştır.
gelmiş geçmiş en sağlam iphone modelidir.
kendi zamanını baz alacak olursak tam bi turbodır. küçücük telefonda minimum görünen sistem gereksinimleriyle gayet başarılı performansları çıkarıyordu. asphalt 8 i kasmadan oynanabiliyordu, ki üzerinden kaç sene geçmesine rağmen. iphone serisinde en çok sevdiğim telefondur aynı zamanda. artık yıllara yenildiği için göremiyoruz kimselerde.

dipnot; bi arkadaşım telefon ile futbol oynuyordu seramik zeminde. yine tık yok.
efsanedir bence kendisi. döneminde;
- armv7 i$lemci
- arka yüzde 3,2 mp kamera
- ön yüzde 2mp kamera
- 32gb intern hafiza
- daha ince
- arka yüz cizilmez siyah gummi kaplama
- navigasyon'a sahipti.
o dönem telefonları iphone 4 ile kıyaslanamıyordu bile. muhteşem bi telefon. kendisi nokia 3310 a kafa tutabilme özelliğine sahipti sağlamlık konusunda. zaten en sağlam iphone kendisi tartışmasız.
şu ana kadar kullandığım en kaliteli telefondu nitekim appleda bu modelin ardından çöküşe geçti. gerek sağlamlık gerek kalite açısından on numara telefondu. çevrede nsanların elinde hala görüyorum.
tam 5 yıl kullandığım hayatıma giren en iyi telefon. bu süre zarfında kendisini hızlı bir şekilde duvara fırlatmışlığım, defalarca düşürmüşlüğüm oldu fakat cihazı bir kere bile servise götürmedim. ne ekranı çatladı, ne bir tarafı kırıldı. elde olmayan sebeplerden dolayı kendisini 5s ve sonrasında ıphone 7 ile aldattım. şu an temiz bir 4s bulsam ikinci telefon yapacağım o derece.
inanılmaz şekilde sağlam kasası ile beni bir ömür götüreceğini düşündüğüm telefondur fakat whatsapp bir zaman sonra ios'un eski versiyonlarını desteklemeyeceğini söyledi başka aplikasyonlarda benzer uyarılarda bulundu ios'u yenilemeye kalktığımda ise telefon yavaşlamaya başladı güncel iosların telefonu fazlasıyla yorması beni yeni bir telefon almaya itti bu durum resmen kapitalist ekonominin insanlara " git yeni telefon al hayvan herif bizde para kazanalım" demesidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler