iphone 4

apple’ın şimdiye kadar ki en sağlam kasaya sahip telefonu.

ayrıca (iphone 4s)
nokia n80 kullandıktan sonra bana gerçekten teknolojinin geliştiğini anlatan telefon olmuştur. 4 yıl kadar kullanmış olup, sonrasında işim gereği bazı uygulamaların güncelleme istemesi sebebiyle, ihtiyacı olan ve imkanları kısıtlı olan bir arkadaşa hediye edilmiştir. o arkadaşta bu kadar zaman üzerinden geçmiş olmasına rağmen hala aynı telefonu kullanmakta olup her bayram teşekkür mesajları atar. öyle sağlam, öyle ergonomik, öyle de iş gören bir modeldir.
oval kasadan keskin hatlara sahip dikdörtgen kasaya geçişin ilk neferi, kasasının sağlamlığı dillere destan olmuş, dönemin şartları veri alındığında ise teknoloji harikası denebilecek akıllı telefon. halihazırda evimizde hala bir adet iphone 4 kullanılmaktadır. aradan geçen 7 seneye rağmen yıllara meydan okuyan yaşlı teyzeler misali, ufak tefek takılmalar olsa da hala stabil olarak çalışmaktadır. ufak tefek takılmaların olması olağandır, sonuçta ajda pekkan da bazen yürürken aksıyor. ajda pekkan demişken akıllı telefon dünyasının ajda pekkanı'dır. yaşlansa da güzeldir.
yaklaşık 7 senedir kullandığım bir çok kez düşürmeme rağmen sadece ufak tefek çiziklere sahip olan ve siyah renginin mükemmel görünümü olan apple'ın en sağlam ürünlerinden biri. whatsapp ,twitter ve instagram dışında çok fazla uygulama kullanmayanlar için yeterde artar bir telefon.
kasa olarak apple ' ın en sağlam ve kullanışlı kasası olmasına rağmen kullanılan ekranın yeni modellere göre küçük kalması ve ios11 desteğini alamaması bu telefonların da yavaş yavaş piyasadan çekilmeye mahkum kaldığı gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. ıphone 4, jailbreak teknolojisini öğrenmek isteyen kişiler için denek amaçlı kullanılabilir. zira multitasking özelliğinin akıcı olarak kullanıldığı 2. nesil apple telefonlar iphone 4 ' lerdir.
en güzel tasarıma sahip iphone modelidir.aynı zamanda en sağlamı olabilir.5-6 ay öncesine kadar kullanıyordum ancak yeni çıkan uygulamaların yüklenmemesi, telefonun ağırlaşması, güncelleme gelmemesi sebebiyle telefonu değiştirdim.
iphone serisinin en efsane telefonudur. görünümü, şarj ömrü, kullanışlılılığı ve sağlamlığıyla kalitesini ispatlamıştır. 2010 yazında piyasaya çıkan ilk versiyonunu hala kullanmaktayım. ios7.2.1 sürümünden yukarıya güncelleme yapamadığımız için pek çok app'ten mahrum kalarak artık kısıtlı bir imkan sunsa da hala gün içerisinde yeten şarj ömrü ve sıradan bir kullanıcı için gereken vazifelerini yerine getirebilen akıllı telefon.
kasası hala aklımdan çıkmayan apple harikasıdır. dikkatinizi çekerim bu iki kelimeyi yan yana ilk defa yazıyorum. ne yazıkki anten sorunu nedeniyle kronik çekim problemi yaşatmıştır.
ipod'ları da etkisi altına alarak devam eden bir tasarım ekolünün değişim anı olan, apple tarihinin en büyük devrimlerinden birinin kilometre taşı olan telefon. kasası, burada da gördüğünüz üzere, son derece beğeni toplamıştı. öyle ki apple, iphone se adıyla, hala bu tasarıma sahip yeni telefonlar üretiyor.

4.5 inçlik boyutu son derece ideal olan iphone 4'un ekranı 3.5 inç değil 4 inç olsa çok daha güzel olacaktı şüphesiz. dönemin teknolojisi yetmedi maalesef. 4 inç olmuş halini iphone se'de görebilirsiniz. bir de anten sorunu büyük su kaldırmış, fakat apple'ın satışlarını etkilememiştir.
apple in tartışmasız en sağlam iki kasalı telefonundan biridir. diğeri de iphone 4s tabiki. telefon motorla seyir halindeyken cebimden düştü arkama baktığımda yere 3 kez sektiğini gördüm ekran kesn kırıldı diye baktım ki sadece arkası olduğu gibi çatlamış. ekran üstüne düşmemesi tabiki bunun asıl sebebi ama samsung lg ya da her hangi bir marka olsa nasıl düşerse düşsün kesinlikle o zıplamalardan sağ çıkamazdı buna eminim. kasa olarak gerçekten çelik gibi. iphone x iphone 8 çıkmasıyla telefon iyice gözden çıktı yavaşlatıldı, önüne geçildi orası ayrı. bende mecbur yeni telefon aldım ancak hala çekmecemde durur satmaya kıyamadım
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler