ipad

2017 versiyonu için yazıyorum. bu versiyon isim meselesi çok karışıklığa yol açacak gibi.

şarjı çok uzun süre giden, ele oturan sağlam bir cihaz. logitech klavyeyle kullanıyorum çoğunlukla. performansı güzel. fiyatına kesinlikle değen bir alet. klavyeyle beraber mobil bir laptop oluyor, maildir belge düzenlemedir işlerimi hallediyorum ki 13-14inç laptoplar ya çok kötü işlemciye sahip ya da 6-7bin tl oluyor. ben bu yüzden ipad tercih ettim.
mini 2 32gb wifi versiyonunu iki buçuk yıldan beri kullanmaktayım ve çok memnunum.
ekran kalitesi (retina) gerçekten çok kaliteli, şarj süresi çok yeterli, öğretmenim ve derslerde hem ders kitabını pdf formatında açmak için hem ders planlarım için hem de video veya ses kayıtları için sürekli kullanıyorum, eve gelince artık çoğu zaman bilgisayar açmıyorum bile, iki buçuk yıl sonra ve ios 11 ile hala akıcı çalışıyor.
ipad air modelini 3 yıldır kullanıyorum ve bazı modemlerle bağlantı konusunda sıkıntı yaşatıyor. yani bağlantı anlık olarak kesilebiliyor. ayrıca ekranımda yazılımsal olarak çizgiler belirmeye başladı ve sayıları giderek artmakta. son olarak ise ilk başlarda mükemmel süreler giden sarj şimdilerde yarı performansa veriyor.
geçen yaz 2-3 ay kullanma deneyimim olmuştu. tabi ilk çıkan ipad'den bahsediyorum. üzerinden 5 yıl kadar bir süre geçmesine rağmen tablet hala sağlamlığını koruyordu. donma, ısınma vs hiç denk gelmedim. ücreti diğer ürünlere göre dolgun evet ama sağladığı dayanıklık hiçbir üründe yok. bu tablet verdiğiniz paranın karşılığını kuruşuna kadar karşılıyor.
android tarafında yer alan birisi olan bana "tablet alacaksan apple" dedirtmiş üründür. şarj sorunu hiç olmamakla birlikte yıllar boyu en ufak bir yazılımsal problem çıkarmadı. babamdaki samsung tablet benim ipad'imden 4 yıl daha yeni olmasına rağmen çoktan kasmaya başladı bile. kesinlikle tavsiye edilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler