ios vs android

yıllardır insanları ikiye bölen, hararetli tartışmalara sebep olan kıyaslamadır.

ios daha güvenli olmakla birlikte android daha kapsamlı bir işletim sistemidir.
bu konuda bir çok kişi bölünmüştür. genellikle android ve ios kullanıcıları birbirlerine laf sokmaktan çok hoşlanırlar.
ios'ta her istediğin programı yüklenemezsin ve bir çok uygulamasi pahalidir , android te ise ozgürsün her istediğin programı yükleyebilir hatta telefonunu rotlayarak özgürlük seviyeni bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz
fakat ios telefonlar iphone özelinde konuşmak gerekirse android telefonlara gore daha dayaniklidir
günümüzde güven anlamında hiçbirimizin saklanma lüksü olmadığı için ios filan hikayedir. çalan çalıyor bilgileri. sanal ortamda depolanan şeyi ne kadar gizleyebiliriz ki? artık güvenden ziyade çeşitlilik arzı yüksektir. o nedenle android her zaman daha üstün olacaktır bu kapışmada...
özgürlük>stabilite diyenler tarafındayım,bir cihaza para verdikten sonra tüm kullanım haklarını elimde buldurmam lazım,android de bu telefonuza root atmak ile mevcut iken iosda böyle bi seçeneğimiz yok. ve bir android geliştiricisi olarak çoğu uygulama ilk olarak android kullanıcılarına sunulur :) ve android cihazlar f/p olarak her zaman daha iyidir.
ios'a geçmeden önce çok sınırlayıcı diye hep ön yargıyla bakıyordum. andorid özgürlüktür diye düşünüyordum.ama iosa geçtikten sonra androidte neymiş dedim ios varken.iosun tek kötü yanı program olarak biraz daha az program olmasıdır.ikisinide kullanmadan insan karar vermemeli bence kişiye göre çok değişen bir tartışma konusu.
ios amaçsal, android işlevseldir.
ikisi de sonuca götürür. ios direkt götürür, android dolandırır götürür.

ios androide karşı çıkmış, daha iyisi olmayı hedeflemiştir. olamamış, komik bir yarışın içinde sürüklenmiştir.
ıos işletim sistemi android işletim sistemine göre kat kat daha iyidir. kullanıcının arayacağı en önemli özellikler sistemin güvenli, hızlı ve stabil olmasıdır. işte bu yüzden ıos sisteminde öyle kafanıza göre her şeyi serbest yapamazsınız. telefonunuz donma yapmaz, kasmaz ve en önemlisi güncelleme bütün apple ürünlerine aynı anda gelir. samsung'un bir modelini alıp bir güncellemeyi 1 sene bekleyen modeller biliyorum.
yaklaşık 10 yıllık ios kullanıcı olarak diyebilirim ki amacınız telefonu basit şekilde kullanmak ise android'den daha kolay kullanımı olduğunu söyleyebilirim. işlevsellik ve hızı kıyasladığımızda ios'un esamesi okunmamaktadır.
güvenlikten bahseden kullanıcılara icloud sızıntısını hatırlatalım. ios kısıtlıdır sınırları geçmeden kullanmana izin verir bir işlemi yapmak için belirli bir yol vardır, android'de ise sınırlar kullanıcıya bağlıdır ve bir işi çok farklı yollardan halletmek mümkündür.

tabiki kullanıcıya göre tercih değişir. telefonu sosyal medya + iletişim olarak görüyorsanız ios işinizi görür. developer veya yeni bir şeyler denemeyi, değiştirmeyi seven biriyseniz rootlu android'den başkası sizi tatmin etmez.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler