ios için garageband

apple'ın müzisyenlere en güzel armağanı. apple'ın müzik konusunda ne kadar iyi olduğu mac kullanıcılara sunduğu uygulamalar ile zaten tartışılamaz, ama bunun mobil platformda piri bu uygulamadır.

gerek dokunmatik enstrümanlar, gerekse midi klavye ile birlikte performansı takdire şayan, kolayca kayıt edebilme ve mezürleri ayarlayabilme seçenekleri konusunda en iyisidir. cüzi bir ücretle full versiyonunu edindiğiniz takdirde bu uygulama ile yapabilecekleriniz sadece hayal gücünüz ile sınırlı. eksikleri var tabii ama sürekli gelen güncellemeler ile bir çok tarzda müzik yapabileceğiniz bir uygulama, hem de hiç bir enstrüman ya da nota bilgisi olmadan. eğer nota bilgisine ve müzik kulağına sahipseniz kendi bestelerinizi de bu uygulamayla yapmanız daha da kolay.

sadece ios: https://www.apple.com/tr/ios/garageband/
müzik bilginiz yoksa, uygulamayı biraz kurcalayıp öğrenerek bile eğlencesine müzik yapabileceğiniz, biraz müzik bilgisine sahip iseniz, uygulamanın barındırdığı enstrümanlarla gerçekten harikalar yaratabileceğiniz bir uygulamadır. ayrıca özellikle hard rock gitar tonuna bayılıyorum.
oldukça güzel bir uygulama hem de diğer cihazlarınızı birbirine bağlayıp arkadaşlarınızla beraber bir müzik şöleni oluşturma imkanı sunuyor. müziği hem öğrenmenizi hem de onunla eğlenip vakit geçirmenizi sağlıyor. bu arada gitar dan piyano ya birçok enstrüman yer almakta için tek sıkıntısı indirme boyutunun biraz fazla olması.
birçok methiyeyi haketse de gitar takıp kayıt alma konusunda eksikleri çoktur. tam verim veremiyor ve bazen sesleri üst üste kaydediyor. ancak digital olarak müzik yapma konusunda üstüne yok tabi.
gerek ios versiyonunu gerek mac versiyonu sanirim bir tek ben kullanmayi beceremiyorum. kullanan tanidiklarim ise hakli olarak ovuldugunu soyluyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler