ios 11

apple’in iphone ve ipad cihazlari icin cikardigi ve cok tartisilan 2017 model isletim sistemi.

begenmedigim ozellikleri arasinda wireless’in kolayca kapatilmamasi olayi ve iphone 7 plus telefonumun bataryasini mahvetmesi sayilabilir.
hiç beğenmediğim ios sürümü.
6s ve üzerinde ki modellerde başarılı sonuçlar versede , diğer alt modellerde tamamen hayal kırıklığı yaratan sürümdür. şirketin bunu bilerek yaptığına dair sağlam iddialar mevcut. kısacası bilerek eskitme olayı. kar marjını arttırmak adına ömrü kısaltma operasyonu diyebiliriz.
arkadaşımın iphone 7'sini bile öldüren 11.1 güncellemesi ile zar zor toparlayan işletim sistemidir. ios kullanıcıları olarak en azından güncelleme alıyoruz buna da şükür dedirtir. malum şu anda teknoloji dünyasında büyük bluetooth açığı mevcut ve çoğu telefon güncelleme almamakta.
apple gibi bir şirkete 1+2+3 gibi basit bir işlemi yaptıramamak herhalde ciddi prestij kaybettirir. 6s modelini kullandığım iphone a yükledikten sadece 1 hafta sonra telefonumdan kaldırdım. batarya ömrünü oldukça azalttı. ayrıca kasma donma sorunu olmayan telefonum saçma sapan davranmaya başladı. neyse ki halen dönüşüne izin vardı da yeniden 10 a geri dönebildim. stabil hale gelene kadar telefonuma yüklemeyi düşünmediğim ios sürümü
ios işletim sisteminin son sürümü. gerek tasarımsal değişiklikler gerek pil ömrü olsun hiç beğenmediğim sürümdür. pil ömrünü çok kısaltıyor ayrıca uygulamalarda optimizasyon sorunu olduğu için sıkıntı çıkarıyor. apple ın yapması gereken önce developerlara ios 11i sunmalı onlar uygulamaları optimize ettikten sonra kullanıcılar için yayınlanmalı.
iphone x için yaptı 5s, 6, 6s, 7, 7 plus’lara da koyalım diyerek batırdığı yazılım, açık ve net. 8 - 8 plus bir nebze daha kaldırabilir bence, hatta 7 - 7 plus da kaldırır; ama diğer telefonlar için büyük sorun ! pil konusunda zerre düzelme yok!!
keşke hiç tanışmasaydık dediğim ios sürümü. ilk versiyonun üzerine gelen güncellemeler ile ufak iyileştirmeler yaptıklarını kabul ediyorum ama iphone 6 için zulüm olmuştur. şarj süresindeki değişikliği çok anlayamadım ama genel performans, donmalar ve uygulama açılış hızlarındaki değişiklik oldukça bariz.
wifi'dan atma sorunu 2. büyük update'i ile devam os'tur. üstelik pil tüketimi artmıştır. eskiden 5s'im 5:45 saat kullanım sunarken şu anda 5 saati görürsem şükrediyorum. hızlı işlem merkezindeki ikonların arttırılmasından başka bir artısı yok.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler