internet tarayıcı

internette gezinmenizi sağlayan uygulamaların ortak adıdır. en meşhurları chrome, mozilla firefox, yandex, safari, opera ve internet explorerdır. internet explorer microsoftun dolayısı ile windows ile gelen bir ürünken. safari iphone telefonlards default(hali hazırda yüklü) olarak gelir. androidin sahibi google diğer uygulamalarıyla beraber yazılımının kullanıldığı telefonlarda chrome tarayıcıyı default olarak gönderir. microsoft telefonlarda ise tahmin edeceğiniz üzere internet explorer yüklü olarak gelir.

şimdi gelelim performanslara, android bazlı telefonlarda en iyi performansı chromedan aldım. opera ve firefoxun performansları çok kötü geldi bana.

bilgisayarlarda ise chrome rami çok şişiriyor. mozilla ve operadan birini kullanmanızı tavsiye ederim. şahsen opera kullanıyorum ve çok memnunum.
maxhton 2 olarak çok güzel bir kullanım alanı vardı mevcut şifre ve parola kayıt edilmesinden tarayıcının eklenti istemeden çoğu flash sitelerde problemsiz çalışması mevcuttu. maxhton 3 çıkardıklarından eski tadı vermediğinden dolayı zamanla popülerliğini kaybetmesine neden oldu

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler