instagram

geçtiğimiz eylülde aylık aktif kullanıcı sayısını 800 milyon olarak açıklamış olan facebook bünyesinde bulunan sevdiğimiz fotoğraf paylaşım uygulaması/mecrası. facebook'taki yorucu video, metin, fotoğraf, uygulama, etkinlik diye sonsuza giden paylaşım kaosundan ziyade sadece seçtiğim kaynaktan içerik görüntüleme alternatifi sunduğu için daha rafine ve keyifli bulduğum platform.
kendini çok kaptırmadan kullanılması gereken uygulama. diğer insanların neler yaptığı sizin psikolojinizde bir etki yaratmamalı. diğer insanlar günün sadece bir anını buraya koyuyor ve siz diğer insanların sizden çok daha güzel hayatlara sahip olduğunu zannedebiliyorsunuz; günün diğer anlarında neler yaptığını bilmeden.
zuckerbergün snapchattan (ç)aldigi ozellikler sayesinde hayata tutunan gucune guc katan uygulama.. mark snapchati alamayinca tüm yatırımı instagrama yaptı story olayını ekleyerek ve meyvelerini de alıyor.. basta yadırganmıştı ama on yargıyı başarıyla kırdılar..
facebook'un snapchat'i bitirmek amacıyla yürüttüğü proje.snapchat'i satın alamayınca instagramı satın alıp snapchat'in onüne geçmeyi başardılar.(tabii ki snapchat'in özelliklerini kullanarak.) ancak sonuç olarak abartılmadan kullanılacaksa oldukça güzel uygulama.

görmemiş, sürekli fotoğraflar, resimler v.b. atan arkadaşlarınız yoksa oldukça çekilebilir bir ortam.
eski facebook gibi sıcak bir ortam yaratmayı amaçlamış çalışanlara sahip olduğu aşikar olan sosyal paylaşım sitesi.
uygulama olarak çok fazla veri harcıyor olmasından daha kötü bir yanı yoktur.
paylaşım yaparkenki efekt sayısının fazla fazla olması çekici bir unsurdur.
direkt message (dm) ile kişilere mesaj atılabilmektedir.
atılan mesajda görüldü ibaresi malesef yoktur sadece iletildi kısmına kadar görülebilmektedir.
bu uygulamayı seviyorum, fakat sevmediğim tek şey şu aralar sürekli iddia kuponu sattıklarını iddia eden * şahısların reklamlarının sürekli karşıma çıkması. şikayet etsem de birşey değişmiyor maalesef. bu gibi dolandırıcılara kanıp, paralarını bunlara kaptıran insanlar çok.
bazı gıcık uygulamalar gibi resim indirmeye izin vermeyen uygulama. ancak bilgisayardan giriyorsanız bir şanısınız var. önce resme sağ tıklayıp "incele" seçeneğini seçiyoruz. sonra açılan console'da bir üst "div" etiketine tıklıyoruz. resmin linki çıkıyor karşımıza. ona da sağ tıklayıp, "open in new tab" seçeneği seçiyoruz. artık resme sağ tıklayıp indirebilirsiniz.

bu dediklerim chrome için geçerli ancak diğer tarayıcılar için de çok benzer bir prosedür.
kendini oldukça geliştirmesine rağmen, günümüz sosyal medya kullanım şekline bağlı olarak artık doyum noktasına ulaşmaya yakın bir uygulamadır. temel etkeni yazı değil fotoğraftır; ancak her kullanıcının şahsi profili ile yakalamayı hedeflediği özgünlük, instagram fenomenleri ve onlara özenen kullanıcılar arasında sıkışıp kalmaktadır. bu sorunu aşmanın bir yolunu bulabilirse facebook ve twitter'ın yaşadığı problemleri yaşamayacaktır. uygulama hakkında son birkaç aylık anılarım, "keşfet" bölümünün döngüye girmesinden duyduğum rahatsızlık ve uygulamayı bir hışımla kapatmamdan ibarettir. oysa oldukça geniş bir yelpazede kullanıcıyla etkileşim içerisindeydim...
facebooku kapattım bunu da bazı arkadaslarımla iletisimde kalabilecegim baska bir platform olmadıgı icin kapatamıyorum. 10 hikayeden 5'i arabada cıstak ya da kıro müzigin paylasıldıgı seyler. hasta mısınız? mute moduna alıyorum. izlemiyorum gene karsıma cıkıyor. kimisini pat diye takipten cıkarmak da hos olmuyor. o yüzden simdilik magruz kalmamaya calısıyorum. benim gibi herkesin yaptıgında bir seyler bulanlardansanız, new york times takip edebilirsiniz, kaliteli icerik ve hikaye üretiyorlar.
not: takip edilebilecek kisi önerilerine acıgım, dövme, sanat , gezi, eglence vs olabilir. yeterki cocugumun ilk osurugu , sevgilimin arabası gibi seyler paylasmasın.
en önemli özelliği +40 akrabaların olmamasıdır benim gözümde. dm’den slm ygnm yazan tayfa olmadığı için benim için kullanılabilirliğini yitirmeyecektir.
  • /
  • 4

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler