imdb

minimum 50.000 kişinin oyladığı ve yine minimum 7.5 ve üzeri filmler şeklinde ve buna benzer detaylar vererek talebinize göre aramalar yaptığınızda güzel sonuçlara ulaşabileceğiniz site.

örnek arama: http://www.imdb.com/search/title?num_votes=50000,&title_type=feature&user_rating=7.5,
dünyada vizyona giren öne çıkan tüm filmleri puanlayan ve sıralayan film değerlendirme, bilgi sitesi. beğenmiş olduğunuz yurt dışına açılan yerli filmlerimizi desteklemenizi isterim mesela dağ 2 veya ayla gibi
türk filmlerinin çoğunun puanı şişmedir ve bu yüzden yurt dışında itibar edilmez türk filmlerine. ımdbden tanıdığım kim varsa türk kullanıcılarının kendi filmlerine abartı puanlar verdiğini söylüyor. yani adamlar kendi filmlerini izleyip, klişeleri veya senaryosu yüzünden gömerken biz film kötü bile olsa abartı puan verebiliyoruz ve herkes bunun farkında.

aynı şeyi herhangi bir film veya futbolcu ankette aday olursa görebilirsiniz. şampiyonlar liginde bir futbolcu ayın veya haftanın oyuncusu ödülüne aday olursa onu birinci yapıyor bizimkiler sonra da övünürler bununla. bu konuda en büyük başarımız mehmet okuru all-stara seçtirmek sanırım.

hiçbir türkün yerli filmleri puanına göre izlediğini düşünmüyorum. çoğunun şişirme olduğunu biliyoruz çünkü.
her türlü filmin oylanabildiği,oylamanın takip edilebildiği site.iyi filmleri ayırmada turnusol kağıdı gibi iyi sayılır bir taraftan ama diğer taraftan baktığında çok iyi birçok filmi de kaçırabilirsiniz.özgün protest ve politik filmlerin yeterince değerini bulamadığını düşünüyorum ki bu aslında herkesin oy verebilmesinin bi sonucu.o yüzden direk imdb ye göre filmleri yargılayan insan bana biraz basit gelir sürekli popüler kitaplar peşinde koşan insanlar gibi eksik gelir o yüzden bence izleyeceğiniz filmi sadece imdb yi baz alarak değil kurgusuna gelen önemli eleştirilere yönetmenine de bakarak kararınızı verin ki o az izlenen güzel filmler gerçek değerini bulabilsin ve siz de gerçekten kültürel bi aktivite yapmış olun.zevkler ve renkler tartışılmaz diyenler olabilir bence onlar da tartışılabilmelidir hatta en zevkli tartışılabilen konular onlardır bence.

ayrıca bir de dizi puanlaması var ama onda filmler kadar haksızlık durumları yok gayet iyi bir puanlama değerlendirmesi var.
film değerlendirme ,puanlama sitesi vizyonda yakın takipte olan filmlerin kullanıcılar tarafından oylanıp değerlendirildiği size fikir veren yararlı bir site onun dışında kişisel zevklerimin çoğu kez farklı sonuçlar verdiği de bir gerçektir
genel olarak puanlama ile filmlerin güzelliği doğru oluyor ama bazen imdb puanı çok düşük olan harika filmlerde oluyor aslında çok da dikkate alınmaması gerekir zaten ideolojik ve milli olarak puanlama değişiyor yani adam filmde falan ülkeyi ya da dini veya düşünceyi övdü diye puanı yüksek olabiliyor ama bakıyorsunuz film vasat
film, dizilerin puanlama sitesi.

başarısız bir site olduğunu söylemek çok yerinde olur.

hint filmleri, ergen bilim kurguları gibi saçma filmlere çok yüksek puanlar veriliyor. hele ki hollywood aksiyon filmlerine verilen uçuk puanların hiçbir açıklaması olamaz. mantığı olmayan, senaryodan bihaber aksiyon filmleri en az 6 dan başlıyor. kısacası puanlayan ekibin büyük bir kısmı ergen olsa da belli bir taraflılık da söz konusu.

eğer geliştirilse daha makul bir site haline gelebilir. fakat daha makul olursa hollywood sinema sektörü çöker muhtemelen. malum genelde herkes puanlaması yüksek olan filmleri izlemeyi tercih ediyor. puanı yüksek olduğu için de bomboş bir çok filmi anlamış gibi yapıp güzel olduğunu düşünüyor.
bir film izlenileceği zaman günümüz insanlarının ilk olarak bakmış olduğu sitelerin başında imdb gelmekte. ben imdb puanının insanlar üzerinde daha filmi izlemeden olumsuz bir hava oluşturduğunu düşünenlerdenim. örneğin bir korku filmi izleyeceğim ve filme başlamadan imdb puanına bakıyorum ve 4.8 puan aldığını görüyorum. film otomatik olarak 1-0 mağlup başlıyor. bu konuda bence en güzelini netflix yapıyor. filmlere puan vermek yerine sadece beğendim ve beğenmedim diye iki başlık altında topluyor ve beğendiğin türlere göre karşına filmleri çıkarıyor.
film puanlarına tıkladığınızda üyelerin yaş aralığına göre verdiği puanları da görebiliyorsunuz.yani bu filme sadece ergenler oy vermiştir genellemesinin kendi içinde ıspatı var.
ayrıca android uygulaması çok güzeldir.oradan kendinize watchlist oluşturabilir, filmleri oylayabilirsiniz.
sosyal film ağı diye özetleyebileceğim imdb, binlerce film ile ilgili birçok bilgiye erişebileceğiniz kullanışlı bir platformdur. ayrıca üyelerin oylamalarıyla filmlerin puanlanması da filmleri betimlemekte kullanılan en iyi yoldur. amazonun bir şirketidir. film tavsiyesi arayanların sitede uzun uzun takılmalarını tavsiye ederim. son eklemek istediğim de sitede aktörlerle ilgili de geniş bilgi mevcut bu da benim en sevdiğim özelliklerinden.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler