imac pro

18 çekirdekli bir imac şaka değil gerçek demiş apple. merakla bekliyorum. açıklamalara bakılırsa özellikle video işi ile ilgilenen insanlara hitap ettiği görülüyor. 4k video kurgulamanın ışık hızında gerçekleşeceğini iddia ediyor. bakalım realtime performansı nasıl olacak. işlemci seçenekleri 8, 10, 18 çekirdekli xeon, 4.5 ghz’e kadar turbo boost ,42 mb’a kadar önbellek, 128gb ram, 4 adet thunderbolt, 44 milyon piksele kadar çözünürlük, 10gb ethernet , retina 5k ekran ve uzay grisi aksesuarlar. giriş fiyatı 4.999 dolar.
işlemci, gpu, ekran ve üst düzey m2 ssd'leri ile apple'ın varını yoğunu döktüğü dünyanın en güçlü all in one bilgisayarıdır. dikkatinizi çekerin en güçlü all in one bilgisayardır. bu donanımı all in one'a sığdırabilecek tek firma apple'dır. aralıkta piyasa çıkacak.... bir saniye. bu gün 1 aralık ama hala apple store'da yer almamıştır umarım bir sorun yoktur..
4999 usd'lik giriş modeli dahi bilgisayarını proje amaçlı kullananlar için göz doldurmakta olan apple'ın yeni amiral gemisi. tam anlamı ile bir all in one pc. tabii bunu alıp oyun bilgisayarı yapmamak lazım, bunda proje üretmek lazım. türkiye'ye giriş fiyatının vergiler eklendikten sonra ne yazık ki 6.490 usd / 25.500 tl seviyelerine karşılık geleceğini düşünüyorum.
çalıştığım yerde bilgisayarlarımız apple bilgisayar. ısim gereği ekran kalitesi ve büyüklüğü ile gayet kullanisli. aksesuarlari cok sik ve kibar. ama ben kullanamadim pek
bugün itibarıyla çıkan ve giriş modeli türkiye fiyatı ile 26.999 tl olan araba, pardon bilgisayar. eğitim mağazası fiyatı ise 25.379 tl'dir. söz konusu bilgisayarın apple abd eğitim mağazasındaki giriş modeli fiyatı ise 4.599 usd olup 17.936 tl'ye* karşılık gelmektedir. tüm bu verilerden anlaşılacağı üzere türkiye'de yarı fiyatı kadar vergi yemiştir. şaşırtmamıştır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler