idefix

http://www.idefix.com/ internet üzerinden kitap satın alabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir.
sitenin ara yüzü oldukça sade, göz yormuyor. aranılan bilgiye ulaşmak oldukça kolay. site, kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi için tasarlanmış. önerilen, yeni, fırsat ürünleri gibi kullanıcının dikkatini çekebilecek ürünler ana sayfada oldukça düzenli şekilde yer alıyor.
kitap tanıtımları birçok üründe oldukça yeterli. dili ve çevrildiği orijinal dilinden, sayfası, kağıt özellikleri, boyutu, basım yılı ve yazarından bahsediliyor. bunun yanı sıra çeviren kişinin ismini, yazarın bir yarışmadan ödülü olup olmadığını, ne kadar satış yapıldığını, kullanıcıların oy oranlarını da görmek mümkün. kitap tanıtımında kitabın türünden de bahsedilmektedir.
site içerisinde arama kısmı oldukça güzel tasarlanmış. örneğin; aramaya bir yazar ismi yazıldığında, yeni bir sayfa açmadan aynı sayfa içerisinde bize yazarın yazdığı kitapların kategori türlerini, fiyat aralığını, indirim oranlarını, yayınevlerini seçmemizi sağlıyor. bir kitap ismi aratıldığında ise yine aynı seçeneklerle aradığımız kitabı bulmamızı kolaylıkla sağlıyor.
aranılan bir kitabın sayfasına girdiğimizde ise ürün hakkında bilgiye sahip olabildiğimiz gibi kullanıcıların verdiği oyları ve kitapla ilgili yorum yazılarını okuyabiliyoruz. aynı sayfa içerisinde bize günün fırsatını sunuyor bunun yanı sıra ise bu ürünü satın alanlar bu ürünü de satın aldı ve sizin için önerdiklerimiz kısmı ile kullanıcılara önerilerde bulunuyor. hata düzeltmeleri için ise aynı sayfanın sonunda “bu sayfa ya da ürün tanımı ile ilgili bize iletmek istediğiniz görüşlerinizi belirtiniz.” kısmında ürünün tanıtımı, sayfadaki hatalarla ilgili yorum yapma ve bunun düzeltilmesini isteyebiliyoruz.
önermeyeceğim kitap sitesidir. doğan medya grubuna ait bi şirkettir.
müşterilerine önem vermediklerini düşünüyorum. lakin önem verselerdi zaten müşterilerine deforme ürünler göndermezlerdi.
kitap alacaksanız kitap yurdunu tavsiye ederim dostlar.
kitap satan e alışveriş sitesi, hatırı sayılır sayıda kitap almış biri olarak bence servisleri gayet düzenli ve hızlı ayrıca kucuk almanak gibi hediyeleri de yüzde bir tebessüm bırakacak cinsten.
doğan medya grubu tarafından satın alınan online kitap/dergi/film/oyun vb. satış sitesidir. diğer bir ifade ile idefix = d&r diyebiliriz. stok bilgisinin tıpkı d&r gibi anlık güncellenmediğini düşünenlerdenim. bu yüzden buradan vereceğiniz toplu sipariş, parçalı sevkiyata döner, can sıkar. stokta var yazan ürünün 3-5 gün tedarik edilmesini beklersiniz, 2-3 gün de kargo ile size gelmesi sürer. bu gibi küçük detaylara takılıyorsanız önermiyorum.

bu tarz ayrıntılara dikkat ediyorsanız, hatta aldığınız yerin de buna dikkat etmesini istiyorsanız o halde önerim; (bkz:kitapyurdu).
doğan grubu bünyesine katılmadan önce gayet güzel ve butik sayılabilecek bir online kitap alışveriş sitesiydi. aldığınız kitaplarla birlikte yanında güzel sürpriz hediyeler hatta hediye kitaplar da yollarlardı. kargo ile bir sıkıntı yaşandığında canla başla yardımcı olurlardı. ne zaman doğan medya satın aldı o zaman d&r'dan farkı kalmadı. şu an d&r online neyse idefix de aynısıdır. geç gönderilen kargolar, eksik siparişler, özensiz paketlenmiş kitaplar aklınıza gelebilecek tüm sıkıntıları yaşayabilirsiniz. eskisi gibi siparişlerle birlikte ücretsiz sabitfikir dergisi de yollamıyorlar. şu an için online alışveriş yapacaksanız en iyi alternatifi kitapyurdu.
bundan önceki birçok tekil ve iki tane kitap aldığımda çok iyi bir şekilde paketleyip hiçbir deforme olmadan gönderen fakat ne zaman ki toplu bir alışveriş yapayım dedim, 8-9 kitap aldım; hiçbir koruma olmadan büyük bir koliye koyup göndermişler,neyse ki hafif çiziklerle atlattım.
diğer yandan fiyatları benim gözlemlerime göre diğerlerinden daha düşüktür.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler