idefix.com

www.idefix.com doğan grubuna ait bir kitap ve cd satıcısı sitedir. güvenilir, hızlı, kaliteli ve ucuzdur. diğer bir çok emsal siteye göre daha ucuza kitap satar, özellikle indirim dönemleri vefalı olursanız yüzünüzü güldürür.
her ne kadar 50-tl üzerine kargo bedava dese de, genelde bedava kargo vb. kampanyalar ile zaten kargo bedava gelir. kargo ödemezsiniz.
siparişinizde kargo çıkıyorsa bekleyin 1-2 gün, zaten o bir şekilde indirime girer.

sonuç olarak iş ahlakı güzel, bol çeşitli, uygun fiyatlı, kaliteli kitap satış sayfasıdır.
kitapyurdu ile kapışan kitap, müzik sitesi.

çok fazla alışverişim olmadı, yalnızca 1 kitap 2 e kitap almıştım. genel olarak bi sıkıntı yaşamadım e-kitap alırken ama klasik kitaplar hasarlı şekilde kullanıcıya ulaşıyor. bu sorunu halletmeleri gerekiyor. benim gibi çoğu müşteri bundan şikayetçi. sanırım firma bunu bilerek yapıyor. ciltlenmesinde sorun olan hasarlı kitapları elden çıkarmak için bu yolu kullanıyor diye düşünüyorum. çünkü bu gözden kaçmış olamaz. kesinlikle kullanıcıyı kandırıyorlar.
alışveriş yapmanızı tavsiye etmem.
düzenli olarak alışveriş yaptığım site. gönderimleri biraz düzensiz. bazen ertesi gün gelen kargo bazen 1 hafta boyunca gelmiyor. 50 tl altı alışveriş için ankara'dan 4.5 tl kargo parası alıyorlar.
doğan holding satın almadan daha butik bir havadaydı ve neredeyse her siparişle birlikte hediye kitaplar, ayraçlar, kalemler vb. ürünler gönderirlerdi. ayrıca sevkiyatta hiçbir sıkıntı çıkarmazlardı. son zamanlardaki durumu d&r'dan farklı değildir. siz bekleyen siparişinizin durumunu sormasanız haftalarca göndermeyecek şekilde davranıyorlar ve gönderim hızlarında da gözle görülür bir şekilde yavaşlama mevcut. sitesinin tasarımı da artık d&r ile birebir aynı sayılır. son olarak eskiden siparişlerinizle birlikte ücretsiz sabitfikir dergisi gönderirlerdi. artık çoğu zaman sabitfikir dergisini hediye olarak göndermiyorlar.
benim yaptığım karşılaştırmalara göre genelde kitapyurdundan daha ucuza ama hepsiburada'dan da daha pahalıya satan (çoğunlukla) kitap alışveriş sitesi.genelde haftada bir gün,24 saat geçerli kargo bedava yapar ve ücreti ne kadar olursa olsun bedava (yurtiçi kargo ile) gönderir.
kitapdenizi.com'u keşfettikten sonra yüzüne bile bakmadığım online satış sitesi. sipariş verdiğim zamanlarda hiçbir sorun yaşamamama rağmen bu kitap sektöründeki tekelleşme beni çok üzüyor. milyonlarca kitap basılıyor ama pastanın %90'ını birkaç büyük şirket yiyor. gerçek kitapçılar da ayın başını nasıl getireceklerini düşünüyorlar bu tekelleşme yüzünden.
paragöz leş kargası site.

doğan medya grubu işi gücü nasıl daha çok para kazanırız fikriyle tilkilikler yapıyorlar. kötü ürün göndermeler, müşteri ile ilgilenmemeler. daha farklı siteler var örneğin kitapyurdu gibi oralardan satın alın. en azından sizinle ilgilenirler ve kendinizi müşteri hissedersiniz.

dipnot: doğan medya grubu neredeyse her sektörün kargası haline gelmiştir.
kitap alışverişlerimde genelde tercih ettiğim bir online satış sitesiydi. ancak son siparişimde kitapları iki ayrı postada göndermesi ve ikinci posta için neredeyse 2 hafta bekletmesi sonucunda artık tercih etmeyeceğim bir site haline gelmiştir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler