icloud

apple'ın sunduğu bulut hizmetidir. ücretsiz paket olarak 5 gb saklama alanı sunuyor. eğer daha fazla saklama alanı isterseniz 50 gb için 2,99 tl /aylık ücret kesiliyor. ios aygıtlarınız arasında yedekleme, fotoğraf aktarımı, dosya aktarımı, ve dosya depolamak isterseniz, sizin için vazgeçilmez bir çözüm olabilir.
çok akıllıca bir düşünce olsa da ne kadar güvenli olduğu tartışılır. ünlülerin fotoğrafları dalga dalga geliyor. apple gibi bir şirketin güvenlik konusunda daha titiz olmasını beklerim doğrusu.
apple'ın başlangıç seviyesi için ücretsiz olarak sunduğu bulut hizmetidir.her iphone kullanıcısının kesinlikle kullanması gerekir.eğer ücretsiz verdiğinden daha fazla bir alan istiyorsanız bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir.güvenliği ön plana koymuş olsa da şu ana kadar görmüş olduk ki o kadar da güvenilir değilmiş.(icloud'u hacklenen ünlüler.)
apple kullanıcılarının tüm fotoğraflarının videolarının parmak izi haritalarının kayıtlı tutulduğu yerdir.kim ne derse desin iphone x ile birlikte yüz haritasının da bu sunucularda yani apple şirketinde bulunacağı aşikardır.yakın gelecekte dna mıza kadar bilecekleri ve ucu bucağı bulunmayan bir insan verisine sahip olacakları kesindir.
keşke bütün bu verileri insanoğluna daha iyi hizmet amacıyla tutsalar keşke.

sonuç olarak olarak fotoğraf video parmak izi ve yüz haritasının ve apple kullanıcıların bilgilerinin bulunduğu bulut tabanlı yazılım.
bunu kullanacağıma gider turkcell'in depolama hizmetini kullanırım dermişim :p en azından bu adamların bir vizyonu var. elde ettikleri verileri o vizyon doğrultusunda kullanabilirler. ama bizimkiler öyle mi? vallahi ne yapacakları belli olmaz. ayrıca bu hack furyası beni çok etkiledi*
tarihin en buyuk siber guvenlik skandalarindan birisinin oznesi olan servis. jennifer lawrence dersem herkes hatirlar sanirim o skandali.

her ne kadar zorunluluktan oturu ben de kullanmaktayim ancak zerre guvenim yoktur kendisine. rehber ve uygulama verilerini gunu gunune yedeklemesi hosums gider yalnizca. gecen ramazan bayraminds iphone 7 plus telefonumun anakarti yandiginda bana veri kaybi yasatmamistir. sirf bu yuzden, yukarida belirttigim skandala ragmen iyi andigim servis.
apple'ın fiyat olarak oldukça uçuk fiyatlar çektiği bir bulut hizmetidir. üstelik hack skandalı yaşatan bir sistem olmasına rağmen bu kadar düşük ücretsiz alan vermeleri ve ek alanları oldukça yüksek fiyatlara satmaları büyük cesarettir. apple ürünlerinin kalbidir. anahtar zincirinden tutun backup'larınıza kadar hepsi icloud üzerinde yapılır.
telefonunuzdaki uygulamaları yedekleyip yeni iphone'a yüklerken büyük kolaylık sağlamaktadır ama fotoğraf yedeklemesi için dropbox daha kullanışlıdır.
ilk çıktığı zamanlarda (2010) vermiş olduğu beş gb alan zor ile yeterli gelirken, teknoloji ve internet hızlarının gelişmesinin mars a eriştiği 2017 yılında hala beş gb alan konusunda ısrar etmesinden mütevellit kendisi ile birlikteliğimi sonlandıralı bir hayli zaman oldu. kesinlikle bu kadar komik bir alanı ücretsiz olarak sunan ve her paket arttırışında küçük bir servet talep eden bir cloud sistemini kullanmanızı önermiyorum.
apple ın sunduğu bulut tabanlı aktarım sistemidir. 5 gb a kadar ücretsiz hakkınız vardır ancak daha sonrası için aylık ücret sistemi bulunmaktadır. belgelerinizi korumak ve her an ulaşabilmek için en iyilerden biridir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler