humble bundle

her hafta çeşitli indie oyunları paket altında toplayıp uygun fiyata satan oluşumdur. yılbaşı etkinliğinde https://www.humblebundle.com/yogscast-jingle-jam-2017 49 farklı oyunu 35 dolar ücret karşılığı satacağını açıklamıştır.
steam oyun kütüphanemin herhalde yarısı humble bundle'dan aldığım oyunlarla doludur. çok ucuza çok fazla miktarda oyun bulabileceğiniz ortam. onun haricinde, steamde fiyatı 10 dolar civarı olan oyunları sadece birkaç günlüğüne ücretsiz bulabilirsiniz. en yakın örnek daha 2 gün önce layers of fear oyununu bedavaya aldım, steam fiyatı 30tl.
en cok kullandigim sitelerden biri. bagis sistemiyle calisir ve oyun olarak baslayan site suan kitap, film gibi paketler de sunuluyor. bir oyun yapim firmasiyla o hafta icin anlasiyorlar. sonra oyunlarin kalitesine gore kategorilendiriyorlar. mesela pay whatever you want yziyor 4 tane oyun koyuyor. call of duty den ornek verelim en dusuk ucretli call of ilk oyunlarini veriyor. sonra 15 dolara da yeni cikan ve daha onceki tum call of duty leri beriyor. size steam kodu veriyor siz ordan kutuphannize oyunu ekliyorsunuz. surekli takip etmekte yarar var her oyunu aliyorum artik bakmadan. sonradan sikildikca indirip oymayip siliyorum. bunu bana ogreten kisiye cok minnetarim , siz de yeni ogreniyorsaniz minnettar kalacaksiniz :)
steam hesabınız varsa mutlaka üye olmanız gereken oluşum. yapım şirketleri ile anlaşarak belirli süre için belirli oyunları (ki bu oyunlar outlast gibi, brütal legend gibi,layers of fear gibi oyunlar) bedava dağıtır. evet evet aynen öyle. bedava. tek yapmanız gereken steam hesabınızı humble bundle'a bağlamak ve voila! verdikleri key ile steam'den yepyeni oyununuzu kütüphanenize eklersiniz.

indirimleri de çok uygundur, hatta steam üzerinden oyun almadan önce buraya mutlaka bir göz atın. belki alacağınız oyuna özel bir indirim bile bulabilirsiniz. bundle indirimleri zaten söylemeye bile gerek yok. o husus çok iyi.

tabii bu gece başlayan winter sale gibi geleneksel steam indirimlerinde pek bir avantajı olmuyor. indirim olsa bile usd üzerinden indirim olduğundan, kurdan dolayı bir avatajı kalmıyor. hellblade: senua's sacrifice üzerinden bir örnek ile konuyu pekiştirmek gerekirse:

humblebundle fiyatı an itibarıyla 22,49 usd, steam fiyatı ise 36,75 tl. indirim yüzdesi iki platformda da %25. demek ki neymiş, geleneksel steam indirimlerinde pek bir avantajı yokmuş.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler