huawei p9 lite

ana ve selfie kamerası gayet iyi. selfie kamerasında güzelleştirme seçeneği sayesinde fotoğraflarda daha iyi görünüyorsunuz. 3 gb ram gayet iyi ilk aldığınızda arkaplan uygulamalarına girdiğinizde 1.50 küsürat gb ram dolu gösteriyor ama herhangi bir uygulama kullanımda bu rakam düşüyor. oyunlarda kasma ve donma olayları kesinlikle yok. ekran çözünürlüğü, video kayıt çözünürlüğü ve video izleme çözünürlüğü mükemmel.
1000 lira bandında hangi telefonu önerirsiniz derseler kesinlikle p9 lite derim.
en önemli özellikleri
3gb ram
selfie kemerası kesinlik diğer samsung sony ve rakiplerine göre daha kaliteli çekimler sunuyor.
parmak izi okuyucusu gayet güzel çalışıyor.
siyah renkli modeli gayet şık (kişiden kişiye değişir ama beyaz rengi gerçekten o kadar albenili durmuyor)
arayüzü gayet güzel şişme donma kasma yapmıyor ne tam köşeli ne de tam oval bir hatta sahip elinize çok güzel oturuyor.
1000 tl bandında alınabilir seviyedeki bence 1. telefon.

---------------huawei p9lite ı 3 evetle uğurluyoruz --------------------
bu telefonu alıp büyük beklentiler içine girmemenizi öneririm.huawei performans kısmında sicili bozuk bir telefon olmasada kirin işlemcinin ısınması konusunda aynı şeyi söyleyemem.ısrarla kendi işlemcilerini üretmeye çalışmaları onların bu konuda zayıf kalmasına sebep oluyor.telefonun ilk antutu testiyle ısınıp yapılan antutu testinde de haliyle büyük fark oluyor.belki bu sorunu mate 10 la aşmışlardır ama bu telefonu alırsanız ısınma sorunuyla karşılaşmak sizi şaşırtmasın.oyun için alanlara tavsiye etmem.
huawei p9 lite bana göre tam bir f/p ürünü
telefonunu 6 ay süre ile kullandım deneyimimdeki - ve + yönlerini belirtmek istiyorum

ilk olarak arayüzden bahsetmek istiyorum emotion uı yani kendi arayüzünü kullanıyor ana ekran ve yan ekranlar dışında başka bir menüsü yok benim hoşuma gitmişti sade ve hızlı bir arayüz. + puan

3gm ram olan versiyonu tercih etmiştim ben, sistem kullanımları çıktıktan sonra size 1.7 gb civarı boş bir ram kalıyor. arka planda dört beş uygulama açıkken bir oyuna girerseniz veya kameraya girerseniz bazen ufak kasmalar yaşayabiliyorsunuz. ben bu sebeple arka planda çalışan uygulamaları sürekli kapatırdım tek tuşla yapabiliyorsunuz bunu. buraya da + puan diyelim çok zorlamazsanız ram yeterli ama 2gm versiyonunu alırsanız kesinlikle yetersiz kalır.

13 mp'lik kamerası fotoğraf çekiminde orta seviyenin bir tık üstünde diyebilirim net çekimler sunuyor size bunun aksine video kayıt tam bir rezalet belki benim cihaz hatalıydı bilmiyorum ama şöyle bir problemim vardı; video kayıt alırken sürekli bir otomatik netleme yapıyordu, bu eski dijital makinelerdeki auto-focus sesini düşünün o ses tıık tıkk diye sinir bozucu bir şekilde kayıda yanısıyor. burdan bir - puan aldı benim için.

3000 mah bataryası ilk zamanlarda çok güzel gidiyordu 2 gün sürüyordu bataryanın bitmesi 6 aylık bir süre zarfının sonunda bu 1 gün altına düştü günlük kullanım için yeterli + puan ama hızlı şarj desteği yok - puan bataryanın dolması uzun sürüyor

parmak izi okuyucusu çok stabil çalışıyor adamlar iyi yapmış.

ve son olarak bu fiyata alınabilecek bir telefon, auto-focus sorunu belki sadece benim cihazda oluşmuştur bilmiyorum siz yinede araştırmanızı iyi yapın diğer kullanıcı yorumlarına da bakın derim :))
2017 modelini teyzeme almış olduğum telefon modeli.

genel olarak anlatırsak. donanım olarak tam bir fiyat/performans ürünü.

1,7 ghz quad-core + 2,0 ghz quad-core işlemci gayet başarılı olmuş. ek olarak 3gb ram telefonun yükünü hafifletmiş. tabiri caizse canavar gibi çalışıyor. herhangi bir kasmaya şahit olmadım.

bence en önemli iki sorunu: kameraları ve dahili hafızası.

çok kötü bir kameraya sahip değil ama özellikle ön kamera düşük ışıkta çok kalitesiz. yeterli ışıkta bile o kadar başarılı değil. sadece gün ışığında iyi.

bir de dahili hafıza gerçekten 32 gb olabilirdi. sanırım 16 gb hafızalı telefonlar tarihe karışmadan, eldeki 16 gb hafızaları çıkartmaya çalışıyor firmalar.

tamam teyzem gibi kullanıcılar için 16 gb yeterli olabilir ama yoğun kullanan kişiler için eksik kalabilir. neyse ki artırılabilir hafızaya sahip. bu yüzden çok sıkıntı çıkartmayacaktır. sanırım 128 gb'a kadar destekliyor.

"alınır mı?" diye soracak olursanız, bence alınır. neden? çünkü bu fiyata gerçekten orta segment bir donanım sunmuşlar.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler