huawei mate 10 lite

huawei mate 10 pro abisinin yolundan gidecek olan 2018 model huawei makinası. şu sıralar online ticaret sitelerinde 2200 tl civarında satılmakta, pro'nun 4000 tl üzeri bir fiyata sahip olacağı düşünüldüğünde tercih sebebi olabilir.

http://consumer.huawei.com/tr/phones/mate-10-lite/
dünyaca ünlü futbolcu robert lewandowski ile reklam anlaşması imzalamışlar.yalnız reklamda bulunan özellikler de alt taraftaki yazıları dikkatlice okuyunca işin pek te esprisi kalmıyor.tamam telefonlar güzel şık ama böyle de reklam afişi olunca sanki kandırılıyoruz hissine kapılıyorum.

sokaklarda bilboardlarda bulunan şu reklamın içeriğini baştan aşağı okursanız.bahsedilen özelliklerin ayrı ayrı telefonlarda olduğunu anlarsınız.
 resim


2+2 kamera huawei lite modelinde
yapay zeka ise huawei pro modelinde bulunuyor.

üretici sanki tüm özellikleri tek bir telefona koymuş gibi gösteriyor bilboardlarda ya da ben öyle bir algıya kapıldım bilemiyorum.

gel gelelim telefonun özelliklerine en çarpıcı özelliği 2 ön kamerasıyla detaylı selfieler çekebileceğiniz ve bu fotograflara istenilen efekleri-mesela bokeh- güzelce uygulayabilecek olmanız.

onun dışında standart orta üst sınıf telefonlarda kullanılan bileşenler kullanılıyor.
yaklaşık 3 ay önce turkcell'den satın aldım bu telefonu. kasası oldukça kaliteli, size bir premium telefon hissi veriyor. ayrıca çift kamerası var ve oldukça kaliteli ve bu çift kamera yalnızca arkada değil önde de var. parmak izi okuyucusu da oldukça hızlı çalışıyor ancak bu aralar arada bir takılıyor. güncellemeyle yüz tanıma sistemini de eklediler ve oldukça hızlı çalışıyor. aynı anda hem yüz tanıma hem parmak izi okumayı kullanabiliyorsunuz.

telefon android 7 ile gelmişti, kısa bir süre sonra android 8'e yükseltildi ve yaklaşık 1 ay içinde de gpu turbo güncellemesi alacak. bunun dışında android 9 desteği verileceği neredeyse kesin gibi.

kısaca telefon fiyatının hakkını veriyor ancak günümüz fiyatlarına baktığımızda daha iyi alternatifler olabilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler