htc

çok başarılı cep telefonları üreten şirket. kullandığım pek çok android telefon içerisinde htc en uzun ömürlü ve sorunsuzuydu diyebilirim. daha dün elimle bir samsung s4 parçaladım ve resmen arka kapağına kadar un gibi oldu.
bir zamanlar bir telefonunu kullandığım firma. yeni nesil telefonlar içinde batarya açısından en dayanıklısıydı. teknik servis olarak da türkiye'de nadir görebileceğim bir hizmet almıştım bunların anlaşmalı kurumundan. telefonun fazla ısınmasına bağlı ekrandaki renk değişimi için verdiğim telefonu, ekranla birlikte kullanıcı hatasından kaynaklanan pek çok ufak tefek hasarı tamir edilmiş şekilde 5 kuruş para ödemeden 1 hafta içinde almıştım.

güzel günlerdi be htc.
1.1 milyar usd karşılığı google un bünyesine kattığı şirket tüm patenleri kullanma hakkını satın aldı bir çok işçisi ile birlikte.muhtemelen daha kaliteli htc telefonları görmemizi sağlayacak bir gelişme.bir yandan da büyük şirkwtlerin diğerlerini yurmasının bir örneği.bir nevi tekelleşme,şirket imparatorluğu çağı
amiral telefonları htc one m serisi olan teknoloji şirketidir. ülkemizde bazılarınca hatice diye adlandırılmıştır ancak her ne kadar isim olarak benimsense de satış oranları bir hayli düşüktür.
htc one modelini dolar kuru 1.80 iken 600 küsur dolar gibi bir fiyata alıp uzun süre keyifle kullandığım telefonu üreten teknoloji şirketi. kullandığım süre boyunca ne donanımsal ne de yazılımsal bir sorun çıkarmadı karşıma. ikinci yıla doğru birkaç kez donmuşluğu vardı ama yine de ekranı, tasarımı o zamanlarda benim için oldukça tatmin ediciydi. daha da kullanırdım da çaldılar güzelim telefonumu. iphone'a geçtikten sonra dönmem ama ios tercih etmeyenler için yakında daha iyi modellerle karşımıza çıkacağına inanıyorum.
android telefonların türkiye piyasasında yayılmaya başladığı ilk yıllarda çok popüler olan tayvan markası. özellikle amiral gemisi telefonlarıyla piyasanın en büyük oyuncularından biriydi. yakın zamanda giren çinli markaları geçtim, asus gibi dünya çapında markaların dahi gelmediği bu yıllardaki başarısını ilerleyen yıllarda sürdüremedi. günümüzde hala türkiye'de resmi olarak bulunsa da tüm modellerini piyasada bulmak mümkün değildir. hatta birçok mağazada hiçbir modelini göremezsiniz, bir kısım mağazaysa sadece ellerinde kalan eski nesil ürünlerini satar htc'nin.

yakın zaman öncesinin performans krallarından biriydi halbuki, bu kadar gözden düşmeyi hak eden bir marka değil kesinlikle.
telefonlarının tasarımsal oalrak beğendiğim markadır. lakin durum şudur ki piyasa oranları çok alttadır. htc alınca birçok sıkıntı doğuyor. öncelikle yedek parça sorunu, ikinci el fiyatları gibi. telefonu birgün satmak istediğinizde karşınıza aldığınız paranın 5de 1 fiyatını çıkarıyorlar.
ben tavsiye etmiyorum.
eskiden onex im vardı, aşırı ısınırdı, ekran morarınca gönderdim servise geri geldi kullanıcı hatası diye, sonra kaskoyla ve bir adet mektupla tekrar gönderdim, durumu "güzel" bir dille anlattım, kasko paketi açılmamış bir şekilde, ekran değişmemiş halde geldi. güzel insanlar neden yordular 2 kere anlamadım.
evet ilk akıllı telefonum htc desire hd özlemle anıyorum kendilerini. saatli hava durumu widgetinin gerçekciliğini ondan sonraki hic bir telefonda bulamadım. tabi uygulama hafızası yeterli değildi bi uygulama indirdiğimde başka uygulama silmem gerekti. sebepsiz yere uygulamaları kapatıp hata bildirimi gönderme sorunu vardı malesef.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler