htc u11

temmuz ortasında amerika'dan getirtip bu zamana kadar gayet memnun şekilde kullandığım cihaz.

bir önceki telefonum htc one m7 idi. 5 sene sonunda patron ben artık yoruldum emekli olmak istiyorum demeye başlayana kadar büyük keyifle kullandım. bu memnuniyet üzerine de yine bir htc cihazı ile devam etmek istedim ve bu tercihi yaptım.

telefonun neresini anlatsam bilemiyorum. egde sense denen yandan sıkarak kullanma gibi bir yenilik getirmiş durumda mesela. kısa bir sıkma için bir görev atayabilirken, uzun sıkmaya başka bir görev atayabiliyorsunuz. ayrıca gelen güncelleme ile uygulama içinde de farklı görevler atanabiliyor. misal kamera açıkken kısa sıkmayı fotoğraf çekme, uzun sıkmayı video çekme olarak ayarlayabilirsiniz ya da tersi nasıl isterseniz. bu arada kamerası da en yüksek puan alan kamera ki 2. sırada da htc 10 var.

cihazın arka tarafı cam. çeşitli renkleri var, amazing silver kullanıyorum, müthiş. fotoğrafları inceleyin muhakkak.

ses olayı ayrı aşmış. kutu içinden çıkan kulaklığında aktif gürültü engelleyici var ve çok başarılı çalışıyor. nedir bu diyenler için şöyle özetleyeyim, kulaklık üzerinde mikforonlar var ve siz müziğinizi dinlerken o da çevreyi dinliyor. mesela yol kenarında bir yerde oturuyorsunuz ya da bir araç içerisindesiniz sürekli yol sesi var. işte kulaklık üzerindeki mikrofon rutin şekilde olan sesleri algılayıp o sesleri bastıracak bir frekansta ses vererek sizin o sesleri duymanızı engelliyor. bu da müzik zevkinizin kat kat artmasını sağlıyor.

daha bir çok özelliği var siz en iyisi siteden bakın ben unutuyorum.
htc nin yeni çıkan en çok beğendiğim telefonu.
bir telefonu sattıran en önemli özelliği artık için de bulundurduğu teknolojiden ziyade tasarımının albesidir.tasarım ne kadar güzel olursa telefonun kendini satması o kadar mümkündür.

bence htc eğer siyah gümüş gri yada beyaz rengi lansmana koysa bu kadar albeni yaratmasının pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.

yıllardır süregelen çerçeve problemi sony de olduğu gibi htc de devam ediyor.diğer firmalar neredeyse yüzde 90 a varan ekran oranları verse de htc bu konuya daha sonraki yıllarda eğileceğini bu telefonun lansmanını yaparak sinyalini verdi.

firmalar değişmekten ne kadar uzak da dursalar illaki rekabet olduğundan başka bir rakip daha yüksek ekran oranı verdikçe htc de geçmek zorunda kalacak yoksa kendi sonunu elinde sonunda hazırlayacaktır.nokia örneğinde gördüğümüz gibi.

bu telefona gelecek olursak kesinlikle fiyatına değer bir telefon olduğunu düşünüyorum.ve oval hatları sayesinde oldukça telefon incelmiş adeta incelik adına tasarım dersi vermiştir.-ekran için aynı şeyi söyleyemeyeceğim-

htc nin en büyük özelliği de ses konusunda yaptığı yatırımdır.dinlediğiniz müzikleri bir de htc telefonlarında dinleyince kalite farkını kesinlikle hissedersiniz.

kutu içeriği sony i kıskandırak düzeyde doludur.aslında sony kulaklık üreticisi olmasına rağmen htc nin daha kaliteli kulaklıklar kullanması ve ses konusunda diğer rakiplerini geride bırakması hele de ses konusunda en büyük firmalardan biri olan sony i geride bırakması oldukça büyük bir ironidir.

iyi midir?
müzik sizin için vazgeçilmezse ve albenili bir telefon alacaksanız u11 i kesinlikle tavsiye ederim.
10 üzeriden 10

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler