hp

ilk bilgisayarımın markası..17 inçlik dv7 serisi..her gören oha bu nasıl ekran falan diyordu..ilk 17 liklerden ve ilk 1tb harddisklilerdendi..ekran çip seti yandı garantisinin bittiği yıl..dv7 serisinin sıkıntılı olduğunu o zaman öğrendim..ve o günden beri yola asus la devam ediyorum..ama hp nin de sağlam serileri olduğu bir gerçek...ben henüz denk gelmedim..kış döneminde ısıtma ihtiyacınızı tek başına karşılayabilir..
tam adı hewlett-packard olan, diğer büyük teknoloji devleri kaliforniya - abd merkezli firma.

laptoptan printere, masaüstünden ekran ve aksesuarlara çok çeşitli bir yelpazede tüketici elektroniği seçenekleri sunan bir markadır. ürünleri kaliteli dayanıklı genellikle fiyat performans açısından yüksek puanlıdır. diğer windows tabletler gibi henüz bir tabletini denememiş olsam da, son 5 yıldır ofis bilgisayarı olarak kullandığım cihaz hiç baş ağrıtmamıştır.

alınıp kullanılası bir markadır.
oldukça popüler olan teknoloji devidir.çeşit çeşit ürünlere sahiptir.laptop, printer v.b. ürünleri oldukça kaliteli, dayanıklı ve performanslıdır.dizüstü bilgisayarlarında bir ara ısınma sorunu var diyorlardı ancak uzun zamandır gördüğüm kadarıyla herhangi bir şikayet duymadığım markadır.(gerçi oyun bilgisayarlarının en büyük sorunu bu.hp de genelde ofis bilgisayarları ürettiğinden sorun biraz normal gibi.)
hp (hewlett packard) abd de california da bulunan şirkettir. halka açık bir şirket olan hp 1939 da bill hewlett ve david packard tarafından kurulmuştur. bilgisayar donanımı, yazılım,bilgisayar yazılımı, ıt hizmetleri alanlarında faaliyet gösteren hp ülkemizde yazıcı ve bilgisayarlarıyla tanınmaktadır. 2 ayrı şirket halinde faaliyet gösteren hp, hp inc ve hp enterprise adıyla alanlarını bir nevi paylaşmıştır.
link: http://www.hp.com/
kuruluşu ve geçmişinden bahsedilmiş ben biraz kullanıcı performansından bahsedeyim. öncelikle hp'nin laptobu denince herkesin aklına (eğer kullanıcısıysa) fan sorunu gelir. turbo boost'ta fan o kadar sesli ve o kadar güçlü çalışır ki, laptopunuz biraz daha hafif olsa uçup havalanabilir. hp'nin özellikle pavillion serisi çok ısınmasıyla meşhurdur. fanının gürültülü çalışmasının ana sebebiyse hp'nin kullanışlı olmayan kasa tasarımı. ekran kartı ve işlemci kasanın sağ üst tarafına monte edildiğinden tüm ısıyı sağ elinizde hissedersiniz. bu yanlıştan dönmeleri çok uzun zaman alsa da yeni çıkan ürünlerinde bu sorunu biraz düzelttiler.

son olarak, bir zamanlar piyasada bayağı ağır bir top olan hp, lenovo'nun piyasaya girmesinden sonra arka planda kalmıştır.
hp ve dell amerikanın arçelik i ve vesteli gibi gelir bana.nedense kapamda öyle bir algı oluşmuş sanki her amerikan evinde bir hp ve dell ürünü bulunurmuş hissiyatı yaratır.
benim için konuşmak gerekirse hp;
2000 yıllarda evimize giren yazıcı monitör ve dizüstü bilgisayar üreticisiydi.kaliteli sağlam ürünleri vardı.şimdilerde o algı devam ediyor mu bilmiyorum ama türkiye pazarında iş istasyonları dell ile beraber oldukça tutulmakta olduğunu biliyorum.

dokunmatik telefonlar çıkmadan evvel cep bilgisayarları vardı.(şimdilerde tarih oldu tabi)

velhasıl kelam amerikan menşeli teknoloji ürünleri üreticisidir.amerika fiyatlarını bilmemekle birlikte türkiye'de eşdeğer ürünlerine göre pahalı sayılabilecek fiyatlara satılan markadır.
iyi mi?
bence iyi.mükemmel değil de ama
10 üzerinden 6 buçukla uğurluyoruz

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler