hp spectre

hp nin hafifliği ve şıklığıyla dikkat çeken yeni elite serisi. şirketimizin yöneticilerinden birisi için almıştık ve kendisi ile bu şekilde tanıştım. cihaz gerçekten çok ama çok ince. 10 mm civarı bir kalınlığı var. sadece 1kg civarı bir ağırlığa sahip. kasa alüminyum ve karbon fiber karışımından yapılmış. hafif olması da bundan kaynaklı. şöyle söyleyebilirim ki cihazı elinize aldığınızda buram buram prestij koktuğunu hissediyorsunuz.
işin performans kısmında ise cihaz muadillerinden performans olarak geride kalıyor. ayrıca cihazın hp nin elitebook serilerinde yaşadığı belli başlı sorunları taşıdığını söyleyebilirim. wireless kilitlenmesi, ses kartında oluşan saçma sorunlar, yer yer anlamsız kasmalar gibi can sıkıcı sorunlar mevcut. ancak ses kartı çalıştığı zaman üzerindeki hoparlörlerin sizi tatmin edecek seviyede sese sahip olduğunu söyleyebilirim. cihazın genel olarak özellikleri ise şu şekilde.
8gb ram, 256 gb ssd diske ve i7-6500u işlemciye sahip. ve son olarak ıntel hd graphics 520 ekran kartına sahip.
yani şıklık ve tasarım konusunda rakiplerine üstünlük sağlasa da performans olarak o kadar da iyi olduğunu söyleyemiyorum malesef

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler