hp pavilion serisi

hp firmasının amiral gemisi olarak tanımlanabilecek diz üstü bilgiayar serisi. bu seriden iki adet bilgisayar eskitmiş birisi olarak yorumlarım aşağıdadır.

1- monitörü taşıyan menteşeler üst kalite değildir. 2. senenizde menteşeler kırışarak ekranı abuk bir biçimde kullanmanıza vesile olabilir. ekranı her kapatıp açtığınızda sert plastikten çıkan sesleri duyabilirsiniz.

2- bu seride kronik ısınma sorunu vardır. kışın iyidir, yazın pişik yapar. fan sesi yüzünden aileniz thy uçak rotalarını mı değiştirdi sorusunu sorabilir.
şuan kullanmakta olduğum bilgisayar serisidir.
açıkçası aldığım fiyata göre bilgisayarımdan gayet memnumum. zaten pavilion serisi hp tarafından sürülmüş en iyi seridir. aldığımda tek isteiğim toshiba gibi sürekli ısınma sorunu vermemesiydi ve istediğimde oldu. şuana kadar pek ısınma sorunu yaşamadım. sadece bataryası dolarken oyun oynadığımda bi ısınma gerçekleşiyor. bununda sebebi aynı anda 2 işlemin pcyi zorlamasıymış.
tavsiye ederim.
dv6 serisinden zamanında bir adedine sahip olduğum ürün. tamam performansına diyecek bir sözüm yok. döneminde kaldırmadığı oyun yoktu. ancak çok ciddi kusurları vardı cihazın. ilk olarak ciddi bir ısınma sorunu vardı cihazda. hatta oyun oynarken bir süre sonra dizlerim ciddi şekilde terlemiş oluyordu. hatta zaman zaman o yanma hissini bile hissettim. bunun dışında üstte başka bir yazarın da değindiği üzere menteşe konusunda da sıkıntıları mevcuttu. ondan sonraki dönemde çıkardığı cihazlarda eğer bu ısı sorununu çözdüyse alınabilecek bir cihazdır. ama hala aynıysa diziniz ve bilgisayarınız arasında bir soğutma çözümü düşünmenizi öneririm
senelerdir kullanmakta olduğum bilgisayar serisidir. ssd disk ile 5 senelik olmasına rağmen piyasadaki ucuz ama yeni çıkan bilgisayarlara nal toplatmaktadır.
ekranın daha sinevari olması en sevdiğim özelliğidir. uzaktan kumanda ile yönetebilmek efsane bir özelliktir.
sadece biraz çok ısınır ama o kadar kusur kadı kızında da olsun . kalite genelde isimdir bu bilgisayarda kendini gösterir..

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler