hp elitebook 850 g4

daha çok kurumsal firmalarda kullanılan hp nin client notebook modeli. cihaz üzerinde 8gb ram ile geliyor ve max 32 gb a kadar destekliyor. i7 7500u işlemciye sahip ve 256 gb ssd disk bulunuyor. tabi ki kurumsallığa yönelik bir ürün olduğu için grafik performansı yok. intel hd graphics dahili ekran kartı size orta seviye bir performans sunuyor. ben şahsen bu cihazla world of warships oynadım (full performans) ve kasma sorunu yaşamadım. tamamen test amaçlıydı :) ağırlığına gelince gayet ideal seviyede. 1,50 den biraz daha ağır. yani taşırken sizi yormayacak.
ancak cihazla ilgili bazı sıkıntılar var. üzerinde gelen dahili wireless kartı zaman zaman kilitlenmeler yaratıyor. klavye üzerinden açıp kapatmak çoğu zaman çözmüyor sorunu. aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp tekrar açmanız gerek. diğer yandan klavye tuşları zaman zaman kilitleniyor nedenini hala çözebilmiş değilim. son olarak da geçtiğimiz günlerde hp ' nin kendisi de belirttiği üzere bu cihazların ses kartlarında ciddi bir güvenlik açığı var. conexant firması bu konuda yama yayınlamış olmasına rağmen bilgisayarımdaki antivirüs hala uyarı veriyor.
firmanıza toplu bilgisayar alımı ile ilgili bir projeniz varsa bu cihaz size muhtemelen önerilecektir. bana sorarsanız almayın derim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler