hoverboard

kendi kendini dengeleyebilen, şarj edilebilir, iki lastik üzerinde giden, ayakta sürülen kaykay çeşididir. geleceğe dönüş serisindeki hava kaykayı gibi olması beklense de yanına yaklaşamamış; kabe’yi tavaf ederken yorulan zengin hacıların gözdesi olmuştur
birkaç sene önce viral bir video üzerinden gerçekten böyle bir ürün yapılmış gibi gösterilmiş hatta back to the future serisinde dr. emmett brown rolünü oynayan christopher lloyd'da hoverboard'dan bahsetmişti. ne yazık ki halen bu teknolojiyi üretecek teknolojik seviyeye gelinmediği için yaşattığı heyecan kısa sürmüş daha sonrasında gerçek anlaşılmıştır.
şu an teknosa ve benzeri teknolojik marketlerde satılan hoverboard'lar ise iki teker üzerinde dengenizi kurarak ilerleyebileceğiniz yeni nesil scooter, kaykay benzeri bir ürün olarak sunulmaktadır. benim çok ilgimi çekmiyor. dengenizi kurmaya alıştığınızda büyük bir keyif alabilirsiniz ama sanki belirli bir yaş kitlesine hitap ediyor gibi. şu anki teknolojik gelişmişliğe baktığımızda ise havalanması yılları bulabilir.
kuzeniminkini denedim. ılk etapta insan rahat olmadigi icin panikten bileklerine hakim olamiyor. hatta bilekler titreyip ilerigeriilerigeri seklinde istemsizce olabiliyor. alistiktan ve ilk heyecani attiktan sonra bilem hareketiyle duz bir zeminde rahatca icgudusel bir sekilde gidiliyor. bizim kullandigimiz modelde sarjinin bitmesi ufak bir ötmeyle anlasiliyormus. tabi istanbul sokak sartlarinda bu duyulmadi ve amcam yere kapaklandi. biraz daha sesli olmasi gerekiyormus demekki turkiye icin olanlari. bir baska modelini de gördüm farkli bir akrabada. onda baya baya bluetooth tam sarki falan dinleyebiliyordun.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler