hotline miami

nostaljik "top-down shooter" oyun türünü tekrar canlandıran, kült olacak indie yapımlardan bir diğeri. "oyun oynayayım çerezlik" derken kendinizden geçip, ekrana kilitleniyorsunuz. üstüne oyun hikaye olarak da boş değil, psikolojik, şizofrenik bir tema ile düşünceden düşünceye sürükleyebiliyor insanı. ara sahneleri patır patır geçmeyin. oyunun derin bir hikayesi, karakterin psikolojik problemlerini çok iyi yansıtıyor oyuncuya. oyun sonunda dahil hikayeyi çözmesi zor, oynadıktan sonra okumanız gerekebilir.

-- bu kısım biraz şiddet içeriyor olabilir!!!.

oyun kesinlikle çerezlik değil. elinizdeki palayla bir düşmanı kesip, pompalısını alıp diğerini indirmek, ardından silahı başka düşmana fırlatıp, yere düştüğünde kafasını ezmek gibi bir comboyu iki saniye içinde gerçekleştirmek zorunda kalabiliyorsunuz. yeri geldiğinde durup düşünmeniz, yeri geldiğinde 10 hareketi 3-4 saniye içerisine yapmanız gerekebiliyor.

-- şiddet bitişi. okumaya devam.

oyun grafik olarak hiç ama hiç iddialı olmasa da tasarım olarak inanılmaz hoş. hem bu kadar renk kullanıp hem de oyuncuyu boğmamak büyük başarı. müzikler de temaya çok uygun ve oyuncuyu sarıyor. oyunun akıcılığı ve hızına çok uygunlar.

"şu tarzı beğeniyorsanız" demeyeceğim, her oyuncunun oynaması gereken, hikayesini sindirmesi gereken, tadına varması gereken bir oyun.
bu benim hayatımda oynarken en zevk aldığım oyunlardan biri oldu. 2 sene önce steam'den satın alıp oynamıştım. hikayenin anlaşılması biraz zordu, oyunu bitirdikten sonra bazı forumlarda okumam gerekti anlayabilmek için. kulaklığı geçirip son ses müziklerle oyundaki adamlara yakalanmadan kesip biçmek, silah kullanmak inanılmaz zevkli. soundtrack için carpenter brut adlı grubun şarkılarına bakmanızı tavsiye ederim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler