honda civic

2003 modelini kullandığım japon üretimi otomobil. lpg uyumu ve yakıt ekonomisi açısından idealdir. artan araç piyasasından direkt etkilenen, 2. el piyasında yüksek fiyatlara satışta olan araçtır. 2017 modelinde c sütunundaki kronik çöküntü sebebi ile de kullanıcıları mağdur etmiş ve geri çağırmaya yanaşmamıştır.
honda'nın c segment için ürettiği ve handa'nın türkiye'deki amiral gemisi. günümüzde yalnız 1.6 litre hacimli benzinli ya da benzin/lpgli motor kullanan ya da 1.5 litre hacimli benzinli rs motor kullanan modelleri getirilmektedir türkiye'ye.

gayet performanslı bir arabadır, ancak benzinlileri biraz fazla yakıt tüketir. zaten honda türkiye'de bunu görmüş olmalı ki ürün gamına lpg'li araçları da eklemiştir.
2017 de çıkardığı yeni kasa civic ile müşterilerini hüsrana uğratan firma. bu hüsranın sebebi ise arabanın belli bir süre kullanıldıkran sonra araçtaki esnemeden dolayı c stunlarının dış kaportaşında yamulmalar oluşuyor bunu fabrika hatası olmadığını belirten honda araçları geri toplamıyor.
toyota corolla gibi köklü bir modeldir. dünyanın en çok satan araçlarından birisidir. corolla'lara göre bir avantajı modifiye araba ortamlarında da tercih edilmesidir, bu da satışlarını artıran bir faktördür.

türkiye özelinde konuşursak 2000'lerin başlarında zirveye çıkan imajı gittikçe bozulmaktadır. bir dönem kullandığım 2008 modeli büyük hayal kırıklığı yaratmıştır bende. son dönemlerde yaşanan kronik kaporta sorunları yüzünden ülkedeki pek çok civic kullanıcısı da organize şekilde honda'ya tepki göstermektedir.
yeni sedan modellerinin tasarım konusunda 10 üzerinden 10 puan alabileceğini düşünüyorum. fakat aynı şeyi motor seçenekleri için söylemeyeceğim. kısıtlı seçenekler sunan honda'nın kesinlikle kendisini geliştirmesi gerekiyor. dizel motorlu seçeneğinin olmaması büyük eksiklik. bunların dışında sosyal medyada, aracın türkiye'de üretilen sedan versiyonunun sütunlarında kendiliğinden göçükler oluştuğunu, üretim hatalı araçların satıldığı söyleniyor.
yeni civic ilk üretimlerinde kaportada göçük varmış bayilere sorunca ilk üretim araçları uygun fiyata satmaya çalışabilirler dikkat etmeniz sizin için iyi olur son üretimlerde sıkıntı yok bayiler bununla ilgili bilgi veriyor zaten tahminimce 2. el piyasasında yeni kasalarda hepsi eski üretimdir dikkat edilmeli
eskiden sedan modelleri popüler olan ama 2013 teki efsane hadgebag modelinden sonra, hadgebag modelleri popüler olan 1.6 ve 1.8 motor hacmine sahip modellerin fazlasıyla çok olduğu ,donanımsal olarak renault ,fiat gibi markalardan iyi wv ,mercesedes ,opel gibi markalardan kötü, ralliler için ve modifiye edilmek için üretilmiş bir modeldir çok şık durur ve hava katar
honda civic her zaman tercih ettiğim bir araba modelidir. güvenlik, konfor, ekonomi ne istersen var. sonuçta japon ürünü. kolay kolay arıza yapmaz. yapsada her yerde parçasını bulabilirsiniz. heryerde ustası da var, servise mahkum değilsiniz.

benim için en önemli olan kriterlerden bir tanesi de ikinci el değeridir. honda civic in 2. el fiyatları her zaman kazandırır. 2. el piyasası hiç düşmediği gibi her zaman yükselen nadir araçlardan biridir.

en güzel kasası vtec modellerinin kasasıdır. çok güzel duruşu vardır. honda civic in birçok modeli piyasada modifiye edilen araçların başında gelir. çok güzel modifiye kaldırır. ben çok abartı modifiyeye karşıyım ama hondada modifiye gidiyor.
2017 hb 182ps versiyonunu geçtiğimiz günlerde test ettiğim model. araç maalesef 182 beygirin hakkını veremiyor, gaz tepkileri ve hızlanması hantal. cvt şanzımanı zaten oldum olası sevemedim. tek sevdiğim şey sedana kıyasla daha başarılı ve agresif bir dış görünüm ve ağır/ hisli direksiyonu oldu. hem hb hem sedanın fiyatlarının ise rakiplerine göre daha uygun olduğunu düşünüyorum. test ettiğim aracın 115k tl'lik fiyatı var. 1.0 golf'ün sıfırının aynı fiyat olduğunu hesaba katarsak alınabilir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler