hisse.net

isminden tahmin edilebileceği üzere borsa istanbul ve borsada işlem gören hisse senetleri hakkında bir internet sitesi. en azından başlangıcı bu şekildedir. ilerleyen dönemlerde ist30 (eski adıyla imkb30), vadeli opsiyonlar, döviz, foreks, emtia hatta emlak derken bilinen bütün klasik yatırım enstrümanları hakkında tartışılan bir foruma dönüşmüştür. kriptoparalar hakkında pek fikri olan insan göremeyeceğiniz bir site yalnız burası, o yüzden "klasik" kelimesini vurgulamakta fayda görüyorum. kripto konusunda bitcointalk'un türkçe bölümü dışında hatırı sayılır miktarda katılımcı içeren bir türkçe tartışma ortamı görmedim desem yeridir.

2003 yılında kurulan site, borsa istanbul'un bir ganyan bayiinde veya bir kahvehanede kurulmuş olduğu alternatif bir evrenin nasıl olabileceğini bize göstermesi açısından da güzeldir. kupon doldurur gibi hisse senedi alanlar, kendi hissesi düşerken muhatabınınki yükseliyor diye ayağa kalkıp bağıranlar. futbol kulüplerinin hisse senetlerinin başlıklarında birbirine eski derbileri hatırlatanlar. gerçekten şenlikli ortamdır yani.

rahatsız bir ortam gibi düşünmeyin, moderasyonu iyidir ama. türk internet tarihinin önemli kilometre taşlarından biridir. 100 bine yakın üyesi, 10 milyona yakın post'u olan bir siteden bahsediyoruz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler