hepsiburada.com

türkiye'nin en büyük online ürün tedarikçilerindendir. bu zamana kadar bir sorunla karşılaşmadan yıllardır sipariş vermişimdir ancak son dönemde bir çok insanın sorun yaşadığını unutmamakta fayda var.
yaklaşık 5 yıldır araba lastiğinden cep telefonuna, kitaptan yapı malzemelerine kadar birçok farklı alış verişimin bulunduğu site. genelde sorun yaşamasam da kargo bilgilerinin zaman zaman geç güncellendiğini belirtmekte fayda var, bir de bugün kargoda açıklaması olan bir alış verişimde ürünün ayanı gün kargolanmadığını belirtmem gerek. bunların dışında memnun olduğum ve sıkça kullandığım bir alışveriş sitesidir.
yıllardır alişveriş yaptığım ve büyük çapta sorunlar yaşamadığım bir site. mini çakallıkları yok mu her site gibi var. cuma indirimi sonrası, sipariş iptal işlemi site üzerinden çalışmıyordu. illa çağrı merkezine arıyacaksınız. sorduğunuzda sistem güncelleniyor diyorlar. böyle konuşarak kendi kalitelerini düşürüyorlar haberleri yok.
kendi depolarındaki ürünlere ek olarak dışarıdan başka satıcıların da ürünlerini satmasına olanak veren web sitesi. çevremde gördüğüm kadarıyla yaşanan sorunların pek çoğu hepsiburada olmayan satıcılarla yaşanmakta, bu sebeple bu siteden alışveriş yapacaksanız sadece satıcı kısmında hepsiburada yazan ürünleri tercih etmelisiniz. aras kargo ile ürünlerini yollaması da yurtiçi düşmanlarına ilaç gibi gelmiştir.
ekşisözlükteki başlığı okunduğunda yaşanan problemlerden ayrı konu başlıkları oluşabilecek online alışveriş sitesi. ben şahsen kullanmadım bu yüzden yorum yapamıyorum fakat sorun yaşamayanları burada gördüm desem abartmış olmam.
şimdi çoğunlukla göreceğiniz bilgiler türkiyenin en büyükleri olduğu yönünde fakat birkaç noktaya değinmek istiyorum yaklaşık on senedir e-ticarer sitelerini kullanan biri olarak.

öncelikle ilk başlarda kendileri tedarik edip dağıtım yapıyorlardı ve bu yüzden ürün sağlam olur mu? orijinal gelir mi? bir sıkıntı olursa iade veya değişim yapabilir miyim? gibi sorularınız olmazdı. ürünü alır arkaya yaslanırdınız. sonra ne mi oldu? kendileri tedarik etmeyi bırakıp mağaza kabul etmeye başladı. işte o zamandan sonra kalite hergün yerlere düştü ivmeli olarak. çalışan kıdemli bir arkadaşımın dediği ise mağazalara iade yapmamalarını tavsiye ediyor oluşları. bu yüzden bir sorununuz olduğunda çözümü zor oluyor. ekşi yazarıysanız rezalet başlığı ile kendinizi kurtarabiliyorsunuz.

100 liraya kadar olan ürünlerde tamam ama elektronik, beyaz eşya gibi yüksek paha ürünler almak risk taşır. zaten siteyi kontrol ederseniz en çok indirim bu ürünlerde.

amazon.com gelene kadar vakitleri var.
türkiye'nin bir zamanlar en güvenli ve en çok tercih edilen alışveriş sitesiydi. piyasadaki farklı satıcılara da açılarak daha da büyüyeceklerini zannederlerken, markalarını beter ettiklerini belirtmek gerek.

son yaptığım iki alışverişin hem kargo süresi, hem de bir alışverişin toplamda bir haftadan fazla süreye yayılmış biçimde 2 farklı kargo fimasıyla 3 ayrı günde gelmesi gibi korkunçluklara sebep olmuştur. ben yazarken, siz okurken yoruldunuz ama düşünün ki, tüm kargolar çalışma saatimde geldiği için mecburen kargo şubelerine teker teker gidip almak zorunda kaldım.

mümkünse kullanmayınız.
bu vakte kadar aldığım urunlerde herhangi bir sorun yaşamadım. almadan önce satıcıyı başka sitelerden kontrol ediyorum. söylendiği kadar kötü bir site olduğunu düşünmüyorum.
2 sene önce bir indirimden faydalanıp tablet almıştım.400₺ değerindeki tableti 200₺ na almıştım.kargo süresi paketlenmesi va gayet iyiydi.hiçbir sıkıntı yaşamamıştım.o yüzden şuan da bana güven veren bir site.tabii fiyatlar konusunda biraz pahalı olabiliyor bazen gittigidiyor gibi diğer sitelere ama en azından daha güvenli diyebiliriz
her ne kadar efsane cuma bindirimleriyle gözümden düşmüş olsa da kitap alışverişlerindeki kargo ücreti 1tl olduğundan dolayı bendeki yeri ayrıdır.kitap satan sitelerin hemen hemen hepsi kargo ücretini 5tl kaparken hepsiburada`nın 1tl yapması ilk tercih yerinin hepsiburada olmasını sağlıyor.bir de aras kargo gibi bir firmayla çalışmasalar çok iyi olacak,adamların şubesinden aldıktan sonra ne anladım sipariş vermekten!
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler