haxball

online olarak oynanabilen 2 boyutlu bir futbol oyunudur. 2011 itibariyle başladığım ara ara girip oynadığım oyun odalarında efsane muhabbetler dönen. çizgisini hiç bozmayan ve genelde üniversite öğrencilerinin oynadığı eskilerin bildiği bir platformdur. bu oyunda çok sabahladım. çok arkadaş edindim. hatta buradan kız arkadaş bile edindim. keşke yeni nesil saçma sapan oyunlar yerine böyle efsane muhabbetler dönen oyunları keşfedebilse.
lise çıkışında okul arkadaşlarınızla evden oynadığınız futbol oyunu pek bir olayı yok ama maksat beraberlik yazışıp abi haxball oynayalım dersiniz. saatler boyu oynayabilirsiniz bu oyunu
duvar pası yapabildiğiniz bir oyun. gerçekten duvarla paslaşabiliyorsunuz. ilk çıktığı dönem deli gibi oynamıştık, bu duvarı verimli kullanabilmeyi öğrenince kendimizi kral sanmıştık. çok oynayınca çabuk sıkılıp bıraktık.

bugünse çok farklı haritalar ve modlar içeriyor oyun. çeşitlilik baya artmış. o zaman değil de bugün başlasam daha uzun süre oynardım, orası kesin.
hala sıkıcı olmayan basit bir sistem üzerine kurulmuş eğlencelik oyun. en sevdiğim özelliği ligler yok, sıralama yok, rekabet yok,i kayıt olmak yok. giriyorsun sıkılana kadar oynayıp çıkıp işine bakıyorsun sonra. yaratıcıları da muhtemelen bilerek karmaşıklaştırmak istemiyorlar basit tutuyorlar oyunu.
pingi dusuk arkadaslarin, “lag yapma lan” diye linc edildigi, fecii eglenceli ve bagimlilik yaratabilen mini futbol oyunu.

gece 4’lere kadar oynayip, koca bir gunu uykusuz gozlerle aykata kalmaya calisarak gecirdigim zamanlari ben bilirim.
büyük ihtimalle 90larda doğmuş neslin daha çok seveceği basit yapıdaki oyun. nedense bu oyuna girince samimi bir ortamda hissediyorum kendimi. 90lar döneminde doğmuş neslin mahalle kültürünü son anda yakalayıp, teknolojiye de yabancı olmayışından kaynaklı sevdiklerini düşünüyorum.
özellikle ramazan ayı olmak üzere,genelde her yıl yaz gecelerimi başında geçirdiğim 2 boyutlu futbol oyunu.futbol dediysem öyle futbolcu ve top değil,top ve top var.ve siz topları kontrol ederek topu kaleye atmaya calısıyorsunuz.nasıl anlattım ama
1v1 2v2 3v3 şeklinde devam eden içerisinden bir sürü değişik harita bulunduran futbol oyunu.
basit görünmesine aldırmayın aslında tam bir refkleks ve zeka oyunudur.hızlı düşünmeniz gerekir.
çok güzel takımca organize ataklar düzenlenebilir.çalım atması oldukça zordur.bir zamanlar arkadaşlarla beraber kendi takımımızı kurup okuldaki herkesi yenmişliğimiz vardır.şimdi girip bir daha oynayasım geldi.

http://www.haxball.com/ dan ulaşabilirsiniz gelin birlikte oynayalım :)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler