hamachi

farklı lokasyonlarda olsanız dahi aynı ağ üzerindeymiş gibi lan bağlantısı kuran küçük boyutlu programdır. az başka şehirdeki arkadaşlar ile diablo 2, counter-strike oynamadık bu programla. kısacası size şifreli sanal bir ağ oluşturur, ve şifreyi bilmeyen gruba dahil olamaz. böylece hem çevrimiçi hem de lan üzerinden oynamış olursunuz. *
bilgisayarlar arası lan bağlantısı kurarak oyun oynamamızı sağlayan program. zamanında az fifa 08, age of v.b. atmadık bunla.

program temel olarak bir grup oluşturur.bu gruba katılanlar arasında lan bağlantısı kurulmuş gibi gösterilip oyun oynamanızı v.b. sağlar.gruba şifre koyarsanız ağınıza katılmak isteyen kişinin de şifrenizi bilmesi gerekir.
internet kafelerde veya evinizde sanal bir ağ kurarak eski nesil oyunları oynayabilmenizi sağlayan sanal ağ programı.en güzel yanı bi grup oluşturarak sürekli oynadığınız oyuncuların çevrimiçi olup davet edebilmeniz ve üzerinden mesaj atabilmeniz.yükledikten sonra kısa ayarlardan sonra streteji futbol ve yarış oyunlarını bu program vasıtasıyla oynayabilirsiniz.

bazı siteler kendi gruplarını oluşturmuş ve hamachi üzerinden turnuvalar bile düzenlemektedir.iyi oyunlar :)
şuan çok daha gelişmiş versiyonları olan ve biraz geri kalmış ayrıca büyük alan ve performans gerektiren oyunları yeterince iyi kaldıramayan programdır. vakti zamanında internet cafelerde dahi fazlasıyla kullanılmış internet cafe vs internet cafe mücadelelerine aracı olmuş cafe insanlarını tabıştırmış kaynaştırmıştır.
yüksek internet hızları, çoğu evdeki fiberoptik bağlantıları ve tabii oyunlarda sunucu bulmanın/kurmanın bir zorluk olmaktan çıkması sayesinde artık ihtiyaç kalmamışsa da bir neslin online oyun oynamasını sağlamış efsane programcık.
bilgisayarları aynı ağ bağlantısındaymış gibi göstererek multiplayer oyunlar oynamayı ve online oyunlar oynamayı sağlar. age of 2 , cs , metin2 bile oynanır bu sistemle. bir şifre belirlenir ve bu şifreyi oynayacak insanlarla paylaşırsınız bu şekilde diğer kullanıcılar giremez.
metin2 private serverlarını ilk açmaya çabaladığımız zamanlar ne yazıkki vps/vds vesaire bilmediğimiz için bunu kullanırdık. kişisel bilgisayarı sunucuya çevirir ve kullanıcı adı şifre vererek giren kişiler servera bağlanabilirdi. şuan dahi multiplayer küçük oyunlar için kullananlar var.
lan partilerinin vazgeçilmezidir. zamanında az mı lan'dan half life atmadık. arayüzü çok sadedir. kullanılışı basittir. sizi yormaz. dosya paylaşımı gibi şeylere de izin verir. kendi messenger'ı vardır, oradan konuşabilirsiniz. birbirinizi eklersiniz, oda kurarsınız. ancak zamanında hamachi'deki bir açık sayesinde karşıdakinin bilgisayarına ulaşabiliyorduk, şu anda muhtemelen kapatılmıştır.
hamachi sanal ağ oluşturmak isteyen tüm kullanıcılar harika bir çözüm sunan platformdur. arayüzü oldukça basit ve kullanışlı. sunucu oluşturabilme özelliği ve sunucu hızı gayet iyi. arkadaşınızın oluşturduğu sanal ağdaki ıp ve parolayı yazarak bağlandığınız tanıdık sunucularda ise hiçbir probleme rastlamadım. online olarak lan'a bağlıymışsınız gibi oynacacağınıy oyunlar için vazgeçilmez bir program hamachi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler