grand theft auto v

singleplayeri için aldım. iyi ki de alıp bitirmişim hikaye güzel, grafikler iyi(bazı yerlerde oturup mazara izlediğim falan oldu.), 3 tane birbirinden tamamen farklı karakteri yönetmek ve yollarının kesişmesini izlemek keyifli, hikaye eğlenceli. yan görevlerle bile saatler harcayabilirsiniz. ayrıca internetten su altı zenginliklerini araştırıp saatlerinizi dalış yapıp ufo falan bularak geçirebilirsiniz. su altı da en az su üzeri kadar renkli ve dolu. ya da bir uçak alıp sağda solda yola iniş denemeleri yapabilirsiniz.

yani kısacası gerçek hayatta yapamadığınız şeyleri simüle etmenizi sağlayan aşmış oyundur.
''ağbi geta 5 kaldırıyo mu bu?'' sorusuyla hafızamıza kazınan oyun.saygı duyulası gta serisinin 5. oyunu olup günümüz bebeleriyle kendimizi zaman zaman kıyaslamamıza sebep olur.''ulan biz vays ti oynarken böyle salak saçma hareketler yapıyo muyduk acaba ?'' diyerekten.neyse kısaca uçuk saldırganlıklar yapmanızı saglayan belli bir hikaye modu olan simülasyon oyunudur
gta san andreas’tan daha yavan, gta iv’den daha doyurucu olan, su ana kadar rockstar games’in cikardigi en iyi oyun.

herkesin multiplayer’i ovmesine ragmen, multiplayer’inda 1 saat bile vakit gecirmedigim, canim sıkıldığında ara sira acip, aylak aylak dolasip birilerini vurdugum, polisle catisip stresimi attigim oyun.
rockstarın efsane bir oyunu daha. bu firma işini gerçekten biliyor. ilk oyunundan beri takip ettiğim gta serisinin son halkası. işin güzel yanı adamlar oyuna desteğini senelerce devam ettiriyor, yeni güncellemeler ve içeriklerle. daha da güzeli başka firmalar gibi bu yeni içerikleri para ile satmadan tamamen bedava olarak oyunculara sunuyor. gel de destek olma! gta v için asıl beklediğim tıpkı zamanında san andreas'ta olduğu gibi samp serverları kurup roleplay olayına ağırlık vermesi.
bir rockstar efsanesidir. hala yeni arabalar vs ile desteklenmekedir. sadece multi'si değil single player'ı bile iş görür. en kötü f16 kullanarak bile fena zaman öldürebileceğiniz bir oyundur. üstelik abartıldığı gibi çok güçlü bir sisteme gerek yok. bir arkadaşıma topladığımız i3 + gtx 1050ti 'lı sistemde 1080p'de çatır çutur oynanmaktadır.
açık dünyası ile beni büyülüyen oyun, 3 ayrı karakteri yönetmemiz biraz sıkıntı oluştursa da açık dünyası ve online modu çok ilgimi çekmiştir.
bir hafta önce ps4 için alıp oynamaya başladım. grafik detaylarını çok beğendim. single player online oynamaktan biraz daha zevkli geldi bana. online kısmında diğer oyuncularla oynuyorsunuz. bir görev bir hikaye yok. bir kaç takım oyunu var online için onlar güzel. kalan kısmı diğer oyuncular ya sizi öldürüyor ya da siz onları. gta şehrinin kaosunu online oyunda daha çok hissettim çünkü sizin gibi bir sürü manyak var.
aksiyon ve macera oyunu olan gta 5 rockstar nortg tarafından geliştirilmiş ve rockstar games tarafından yayımlanmıştır. ps3, ps4 ,xbox 360, xboxone ve windows için çıkan gta single ve multiplayer modlarına sahiptir. kullandığı oyun motoru rage olmakla beraber 2015 in en iyi 100 oyunu arasına girmiştir. üreiticileri leslie benzies ve ımran sarwar dır. dizayn edenler ise yine aynı kişilerdir. programcısı adam fowler, hikaye yazarları dan houser, rupert hempries dir. ilk olarak 2013 te çıkan oyun en son 2015 çıkmış ve hala günümüzde en çok oynanan aktif oyunlardan biridir.
http://www.rockstargames.com/V/
gta 5 oyundaki en güzel şey artık haritanın kenarlarını da kullanabilmemizdir ve muhteşem şekilde haritanın genişlemesiydi, oyundaki özel modlar multiplayerda youtuberlar dahil herkesin gözdesi olmuştur ,superman ,recep ivedik gibi özel karakterleri iron man gibi kahramanları barındırıyor olması müthiştir ,gerçeklik konusundaysa grafiklerde iyileşme olmasına rağmen hala eksiklikler devam ediyor
ülkemizde bilgisayar performansı ölçmeye yarayan oyundur.

bir eve yeni bir bilgisayar alınacaksa önce gta v kriterlerini karşılamalıdır. eğer bilgisayar gta v'i açabiliyorsa, o bilgisayar güzel bilgisayardır gidiniz edininizdir.

rockstar tarafından geliştirilen oyun, ilk olarak playstation 3 ve xbox 360 platformlarına 2013 yılında çıkmıştır. tabii ki benim gibi bir gta sever de koşup daha çıktığı gün bir spotçudan temin etmiştir. aslında çok hatırlanmasa da, o dönemde insanlarda gta'yı bir unutmuşluk, "emeeağğn yeeaa yenisi mi çıkoyor, araba çoloyon iştö"cilik mevcuttu. ben de oyunu alırken içimden "gta işte hepsini oynadık buna da bakarız." diyordum. o gün bir arkadaşımın doğum günüydü ve akşamına onu kutlamaya gidecektik. eve geldim oyunu taktım 20 dk falan oynamışımdır, beni almaya gelen arkadaşa dönüp şöyle dedim: "evlat, bu hayatımda gördüğüm en güzel oyun". halbuki daha oyuna başlamamıştım bile, ama o hissiyatı oluşturmuştu içimde. sonrasında gel zaman git zaman story!sidir, online'ıdır derken mükemmel bir oyun olduğu tarafımca da tescillendi.

buradan oyunu ilk kez pc ve yeni nesil konsollarda (ps4 ve xbox one) oynamış olanlara seslenmek isterim. hiç biriniz gta online'ın açıldığı o karanlık 48 saati yaşamadınız. şanslısınızdır efendim.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler