google

internet araması, arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu amerikan anonim şirketidir. apple'da sonra en büyük şirkettir. vazgeçilmez bir arama motorudur.

türkiyede en çok kullanılan arama motorudur. yandex yerine kullanmanızı tavsiye ederim
günümüzde en çok kullanılan arama motorudur.birçok rakibi altetmiştir.(yahoo, yandex, bing v.b.) diğerlerinden ayıran en büyük özelliği birçok farklı kullanıma sahip olması.(hem youtube videolarına, hem görsellere hem de sitelere v.b. rahatça ulaşabiliyorsunuz. ekstra olarak maillerinizi arama motoru üzerinden okuyabiliyorsunuz v.b.)
en iyi arama motoru denince bundan başkasını söyleyen kişi marjinal olmaya çalışıyordur başka bir açıklaması olamaz.
ne yandex veya bing gibi virüs diye yapışır ne de uğraştırır.
üstelik nereye ait olduğunu bilmediğiniz bir fotoğrafı dahi bulmaya uygun arama sistemi vardır.
düzeltmeleri, çevirileri ile gayet başarılıdır.
sizi adım adım takip edip sizinle ilgili tüm bilgileri satan ve bu şekilde para kazanan internet arama motoru tekeli.

mümkün olduğunca google ürünleri kullanmayın. gizlilik ayarlarından google'in sizi takip etmesini engelleyin. yine de takip edecektir ama bu da bir şey.

yatarken evinizdeki modemi kapatın. telefonunuzu uçak moduna alın. gizliliği olan verilerinizi internet ile bağlantısı olmayan harici bir bellekte depolayın.

artificial intelligence gümbür gümbür geliyor. verilerimize sahip çıkalım.
2005 senesinde hala küçücük bir ofise sahipken şu anda dünyanın bana göre 1 numaralı teknoloji firmasıdır. ayrıca elde ettikleri gelirin en büyük kısmını google maps'ten elde etmektedirler.
neredeyse 90 milyar dolarlık gelirin 79 milyarlık kısmını oluşturan reklam servisleri, toplam gelirinin en büyük kısmına tekabül etmektedir. hepimizin bildiği kutsal arama sayfası google.com, youtube ve facebook'un üzerinde seyrederek alexa sıralaması 1 olan web sitesidir.
yaptığınız aramalara göre önünüze reklam koyan arama motoru. yaptığınız her arama ve işlem bir nevi kaydedilip yollanıyor. yeni nesil reklamcılıkta buradan doğuyor.
yinede videolar haberler ve birebir sonuç çıkarması açısından en kullanışlı motordur.
herhangi bir etiketleme / isaretleme yapmadigim halde acik biraktigim konum sensoru sayesinde isyerimi otomatik olarak hafizaya atip bana sormadan "bu istikamette kaza oldu isyeri icin alternatif rotalar soyle boyle" diye bildirim gonderen uygulamaya (google maps) sahip sirket. biraz urktum acikcasi.
turkiye’deki bilgisayarlardaki browserlarin iddia ediyorum %80’inin ana sayfasi olan, veri ambarinda hepimize ait her turlu kisisel veri olan, bu verileri hunharca isleyerek hepimiz uzerinden inanilmaz kar eden, alphabet’e ait bir sirket. internet tanrisi.

kimisi de var ki google’a sormadan hic bir is yapamaz. neredeyse google’a bile google’dan arayarak erisebilecek tipler bunlar. bu arkadaslara google’in her seylerini bildigini soyledigimizde suratlarindaki inanmayan, kucumseyen ifade inanilmaz sinir bozucudur.
alphabet şirketinin en büyük grubu.internet sektörünün en büyük arama motoru dünyanın en değerli şirketi.hz. google

bence yapay zekanın en ilerisine sahip şirket.sizin google a yazdığınız her kelime aslında kendi reklam servisleri için sizin kişisel bir veriniz haline geliyor ve ardından site bannerlarında birden karşınıza çıkıyor.

dünya da reklam gelirlerinin tahminimce en yüksek olduğu şirket.şu sıralar otonom sürüş yapay zeka ile ilgili konulara milyarlarca dolar kaynak ayırdığı ve yatırım yaptığı konuşulmakta.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler