google play

google'ın android telefonlar için geliştirdiği sanal uygulama mağazası. burada genelde uygulamalar ya ücretsizdir ya da ücretli ise ücreti yazar ve kabul eder satın alırsınız. apple'ın app store gibi kredi kartınızı verin takılın, eğer arada bir uygulama içi satın alma yaparsanız çat parayı biz çekeriz demezler.
"yorumum görünsün diye 1 verdim" yorumlarıyla dolmuştur. ayrıca ana bacı küfürler sebebiyle iyice çöplüğe dönüşmüştür. leş hale gelmiştir. kullanacaksanız dili ingilizce yapmanızı tavsiye ederim.
android için uygulama, oyun, film ve ebook indirebileceğiniz google tarafından geliştirilen uygulama mağazası. ancak mağazadan çok artık çöplüğe dönmüş bulunmakta. yayınladığınız uygulama genelde 2 saat içerisinde mağazadaki yerini alıyor. bu süre zarfında google'ın otonom zarar yazılım hizmeti olan buoncer'dan geçiriliyor.

bouncer çok gelişmiş bir zararlı yazılım hizmeti olmadığından dolayı çok sayıda malware ve spyware içeren uygulama mevcut. apple gibi 1 hafta boyunca uygulamanın inciğini cinciğini kurcalamadıkları sürece de böyle devam edecektir.
apple store kullananların androide geçtikten sonra hangi uygulamayı indirmeliyim tedirginliği yaşadığı ve sıklıkla da başını ağrıttığı uyguluma.

androidin açık uçlu bir yazılıma sahip olması ve çok fazla üreticinin bu piyasaya girmiş olması pek çok sahte uygulamaya sebep olmuştur. app store'daki gibi bir denetim işleminin olmadığı ve kaynak kodlarının açık olduğu bir sistemde her an bilgileriinizin çalınarak başınıza bir bela açılması ile işten bile değildir. nitekim son yıllarda popüler hale gelen bitcoin borsalarının fake versiyonları yüzünden pek çok insanın başı ağrıdı. keza banka aplikasyonları için de epey dikkatsiz kullanıcıların da müzdarip olduğunu ifade edelim.

bunun haricinde sürekli şifre girme zorunluluğu olmadan rahatlıkla bir aplikasyonu hızla indirbilme imkanı sunması ve mobil çalışma hızı, arama ile uyumlu önerileri gibi özellikleriyle app store'dan çok daha kullanışlı olduğu görülmektedir.
app store da bulunan bazı uygulamaların bulunmadığı konu yelpazesi genişliğinden dolayı bir çok başıboş uygulamanın milyonlarca indirilmesine kanıp indirdiktenten sonra ilkin uygulamaya sonra play store ye saydırmaya başladığınız android sanal uygulama marketidir..

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler