google maps

herkes dikkat etmiştir google maps'te sokaklara evlere yakınlaştırdığımızda asla bozulmayan bir buzlanmayla karşılaşırsınız ve detayları göremezsiniz bunun sebebini geçenlerde araştırdığımda google'ın bunun sebebini güvenlik olarak açıkladığını görmüştüm bu terör olaylarından falan herhalde.
ınsanların navigasyasyon amaçlı kullanırken yanlış yerlere ulasmalari sonucu çıldırdigi ve gerçekten bu durumu duzeltemeyen.. yandexle karşılaşamayacak düzeyde geri de kalan ve googlea yakışmayacak seviyede database anlamında geride kalan navigasyon ve harita uygulamasi
ilk kez kullananların genelde kendi evini bulmaya çalıştığı efsanedir.

google maps'e ayrı sevgi besliyorum. 10 sene kadar önce internet kafede indirip kullanmıştım tamamen merak amaçlı ve aşırı hoşuma gitmişti. o günden bugüne çok fazla gelişti hem görsellik hemde arayüz açısından. şimdi sokakların fotoğraf görüntüsünü bile alabiliyoruz.
mobil uygulamasında offline kullanım için haritanın belli bir kısmını indirebilirsiniz. bu şekilde yurtdışında ya da mobil internetin kullanılamadığı durumlarda çok işe yarayacaktır. çok nadir indirmeye uygun olmayan bölgeler çıkabiliyor.
sayesinde yolu kaybettiğimde ya da biryere gitmem gerekip yolu bilmediğimde rahat bir şekilde hedefe ulaşmışımdır.en büyük korkum ise mobil veriyle birlikte kullandığımda şarjı bitirip beni yarı yolda bırakmasıdır.ancak çevrimdışı da kullanabildiğiniz için bu sorun artık kolay kolay yaşanmıyor.
çevrimiçi, çevrimdışı farketmez her türlü varılacak noktaya ulaştırıyor , eskiye nazaran çok daha gelişmiş durumda tabi ki de , bir de ayrı güzelliği sokaklarda gezinebilmek yürüyor gibi.eski mahallemi sokağımı hatta evimi buldum o kadar mutlu oldum ki o sokaklarda google maps uzerinden gezinirken , beni tekrar heycanlandırdı , geçmişe götürdü.
konum bulma konusunda yandex navigasyondan daha başarılıdır. kuryelik yaptığım dönem çok faydasını gördüm kendisinin.
sokakları numaralandırmakta başarılıdır çok az bir hata payı ile birlikte.
güncel bilgiler eklenebilmekte, yolun durumunu gösterebilmektedir kendisi.
iyi bir telefonda çok yararlı bir uygulamaya dönüşebilir.
yer bulma sorununu ortadan kaldıran güzel program. tabi ki müdavimlerine göre eksi ve artısı olsa da çoğu kişinin ilk kullandığı navigasyon programlarından biridir. türkiye'de buzlu olması güvenlik sebebiyledir. bu programlar sayesinde bilmediğin bir yerde olsan da istediğin yeri bulmak kolaylaştı. artık yer bulma stresi olmaması güzel bir şey. umarım gelecekte daha iyi gelişme sağlarlar.
çok güzel ücretsiz api'si bulunan global coğrafi bilgi sistemi. bu api'ler sayesinde adres, lokasyon, yol tarifi, trafik bilgisi, yer şekilleri, yükselti gibi verileri çekip uygulamanızda bedava kullanabilirsiniz. ancak günlük 2500 adet istek yapabiliyorsunuz. daha fazla istiyorsanız ücret ödemelisiniz. ancak her istekte toplam 100 adet lokasyon/yükselti/adres vs. isteyebiliyorsunuz.

kısacası günlük 250000 adet veri çekebilirsiniz.
navigasyon amaçlı arabamda kullanırken zaman zaman hiçliğin ortasında veya yola paralel binaların altından, içinden, ortasından, çatısından gittiğimi gösterse ve genelde, sağa veya sola dönüş yasak olan yerleri göstermeyip yolun tek yön çift yön olduğunu dikkate almayı sizi oradan gitmeye zorlasa da genel olarak başarılı bulduğum uygulamadır. ayrıca google hesabınız ile giriş yaptığınızda yer veya konum işaretleyip notlar alarak saklayabilir ve daha sonraki aramalarınız için işleri kolaylaştırabilirsiniz.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler