google keep

çevrimiçi veya değilken bilgisayarda veya mobilde not alabileceğiniz uygulama/web sitesi.

oldukça sade ve kullanışlı. liste oluşturma, düz metin, ses kaydı ve fotoğraf ekleme özellikleri var. internet olmadığında not alabilirsiniz. internete bağlandığınizda otomtik senkronize ediliyor. bilgisayarda da google (gmail) hesabinizla giriş yaptığınızda notlarınızı görebiliyorsunuz.
google uygulamalarını genel olarak severim. bu da onlardan biri. oldukça basit bir arayüzü var. çeşitli şekillerde not almaya ek olarak aldığınız notları başkaları ile de kolayca paylaşabiliyorsunuz. notlarınızı renklendirerek sanki renkli post-it'ler kullanıyormuşsunuz gibi bir hava verebilirsiniz. google hesabınızın olduğu her mobil cihazdan ve bilgisayardan bağlanmak da oldukça kullanışlı. ayrıca notlarınıza etiketler ekleyerek kendinize göre bir düzen de oluşturabilirsiniz.
aslında güzel bir uygulama ancak işin içine evde linux okulda macbook cepte android yatakta maemo uçakta windows kullanıyorum gerçeği girdiğinde hop hadi okuldasın macbook var ne yapacaksın sorununu ortadan kaldırmıyor. en azından google bu konuda web tabanlı erişim sağlıyor da browser açıp google hesabınızla girip notları bir şekilde görüyorsunuz.

apple onu da yapmıyor, oradaki keynote notlarını okumak için mutlaka bir apple kullanmanız gerekiyor. mutlaka bir apple kullanmak için iphone alıyorsunuz bu defa da iphone sürümü keynote kurmak için uygun değildir geliyor.

sonra sahibinden.com üzerinde ucuza macbook iphone ilanı açıyorsunuz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler