google glass

google firmasının piyasaya sürdüğü üzerinde optik bir ekrana sahip gözlük şeklindeki giyilebilir bilgisayardir. gizlilik tartışmaları yüzünden çoğu ülkede yasaklanmış ve nitekim gözden düşmüştür
google'ın ürettiği birnevi akıllı gözlüktür.oldukça güzel özellikleri vardır ancak gizliliği ihlal eder.örneğin bunu takan biri çevredeki insanları video kaydına alabilir ya da insanların fotoğraflarını v.b. çekebilir.oldukça tehlikelidir.ayrıca gördüğüm kadarıyla gözlük tasarımsal olarak harika bir şey değil.yüzde de bir farklı duruyor.
endüstriyel versiyonunun üretildiği duyurulan deneysel artırılmış gerçeklik ürünü. tarım, sağlık ve lojistik alanlarında saha çalışmaları başlamış.

ben denediğimde absürd bulmuştum bu ürünü. yarım saatliğine çok iyi ama sonra bi anlamı kalmıyor. günlük hayata entegre edilmesi şu aşamada mantıklı değildi nitekim kabul de görmedi. ancak endüstriyel kullanımı gayet mantıklı. kısa vadede verimliliği arttıracağını ve teknolojinin endüstrideki yerini daha da genişleteceğini düşünüyorum, ilk saha çalışmalarının da sonuçları gelecektir zaten yakında.
bildiğin akıllı gözlüktür kendisi. çok çok öncesinden üretilen ürüne nedense gerekli ilgi gösterilmiyor. oysaki telefonun yaptığı çoğu şeyi yapabiliyor.
şuan için her geçen gün üzerine yeni teknolojiler eklenerek gücü arttırılıyor. param olsa alacağım ürünler listesinde kendisi.
artık adını duymadımız gözlük bundan bir kaç sene önce vardı bir arkadaşım da kullanımı o kadar güzel ki çok hoş bildiğin gözünüzün önünde ekran yansıyor ,nereye bakarsanız orda gözüküyör. kingsman altın çember deki gibi bir bakıma sınavlar da çok ama çok ise yarar, son dönemlerde geri geleceği konuşuluyor bence gelse çok güzel olur zaten sıkıntı bataryada şuan ki çoğu elektrikli araçlarında ayni sorunu var ornek tesla gibi bu yüzden gelişmesi gereken bir teknolidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler