google chromecast

hdmi girişi olan herhangi bir televizyona takılıp, aynı wireless ağı üzerinden bağlanılarak mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan görüntü ve ses aktarımını sağlayan cihaz. şimdilik yanlızca 720p kalitede aktarım yapabiliyor, yine de telefondan dizi-film izlemek yerine rahatça televizyona aktarip izlemek isteyenler için büyük kolaylık.
en çok netflixiçin eksikliğini çektiğim smart tv hasretimi bir parça gideren ufacık fıçıcık. cep telefonumdaki uygulama ile smart olmayan televizyonumuza bilgisayar bağlamadan netflix kullanabilme imkanı sunması benim için en önemli fonksiyonudur. bir de youtube var tabii.
fiyatı inanılmaz oynak olarak an itibari ile 200-300 tl arasında değişen cihazdır insanın aklına ister istemez piyasada acaba çakmakarımı da dolaşıyor sorusunu getirmiştir. bu cihaz herhangi bir televizyonu gayet akıllı hale getirirken kolay kullanımı ve 720p gibi bir kalitede görüntü aktarabilmesiyle baya işlevsel bir cihaz.
chromecast apple tv'nin ciddi bir pazar payı elde etmesi ve samsung vb markaların ardı sıra tv içerisine entegre akıllı tv'leri geliştirmesiyle bu alana giren google'ın esaslı bir ürünüdür. diğer akıllı tv'lere karşı en büyük avantajı chrome web tarayıcısı çalıştırabilen özelliğe sahip olmasıdır. zira bu özellik apple tv'de yok ve diğer akıllı tv'lerde ise oldukça kullanışsız. cihazın ölçüleri de oldukça kullanışlı. üstten alttan basık bir portakal büyüklüğünde. rahatlıkla seyahat vs durtumlarında da kullanılabilir.
chromecast, (bkz:google) tarafından geliştirilen medya aktarıcı ve oynatıcıdır. hd televizyonlara hdmi üzerinden bağlanan chromecast neredeyse tüm telefon, tablet ve benzeri gelişmiş cihazlar üzerinden kontrol edilebilir. fiyat ve performans olarak oldukça uygun olan bu aksesuar, bir cihazdaki görüntüyü televizyona aktarmanıza olanak sağlar. ben şahsen ofisim için kullanıyorum böylece hem müşterilerim toplantı sırasında görüntülerini ekrana aktarabiliyorlar hemde ortak çalışma sırasında tüm ofis arkadaşlarım birbirlerine görüntü yansıtmak için kullanabiliyorlar. türkiye'de bir çok teknoloji sitesinden satın alınabilir. bugüne kadar cihaz ile ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım, kullanımı kolay olduğu kadar size sağlayacağı kolaylıklar paha biçilemez :)
tv nin hdmi girişine takılarak android cihazinizdan tv ye anında görüntü paylaşmanızı sağlayan mucize alet. çin sitelerinde rahatlıkla bulabilirsiniz tabi o kadar bekleyemem diyenler ülkemizdeki acımasız eticaret sitelerinde 10 katı ücret verip temin edebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler