google chrome

diğer internet tarayıcılara göre çok fazla ram tükettiği ve arka planda çok sistem kaynağı kullandığı ayan beyan bir gerçek. fakat pek çok güncel yazılım ve web sayfasına sunduğu maksimum uyumluluk zaten minimum 8 gb ram kullandığımız şu günlerde bir tercih sebebi.
chrome yüksek ram tüketimi ve pili çabuk bitirmesiyle tanınıyor. ancak bu tabiki eski bilgisayarları olan kullanıcıların şikayeti zira 8+gb ram i olan bir bilgisayar kullanıyorsanız 2 gb ram tüketen chrome sizin için hiçbir sıkıntı oluşturmaz aksine sağlam ram kullandığı için size performans sunar. yani şu chrome'u kötüleyenler lütfen biraz paraya kıysın ve biraz yüksek modelli bilgisayar alsınlar.
gereğinden fazla ram tüketen web browser.herkes iyi bir bilgisayara sahip olacak diye bir şey yok.ki hala ülkemizde bilgisayar girmeyen evler var.bir ürün sunuyorsan ve herkesin kullanmasını istiyorsan optimizasyonunu ona göre yapacaksın.

ya da diyeceksin ki kardeşim 4-8 gb ram e sahip değilsen bu browser'ı kullanma.ben de böyle bir şey dediklerini duymadım.

düşük ram'li bilgisayarlar için en ideal browserlar sanırım firefox, opera(bu olabilir) ya da maxtnon.
bundan yaklasik 10 yıl öncesinde kullanmaya başladım, geçenlerde tekrar firefox yükledim ve 10 dakika içinde sildim, kisayollarina, kullanım kolaylığı açısından o kadar alışmışım ki alternatifine bakmaya bile zaman ayırmadim. kısacası çok kullanışlı, hele de gmail, youtube gibi diğer google ürünlerini kullanan insanlar ve farklı işletim sistemi de olsa senkronizasyon sağlayabilmesi açısından. windows tan açtığım sekmeyi ios ipadimde ve android telefonumda görebilmek bence mükemmel.
fazla ram tüketmesine rağmen kullanışlı olması ve iyi arayüzüyle insanların kullanmaktan vazgeçmediği tarayıcı. android telefonlarda yüklü olarak gelmesi de insanların farklı tarayıcı aramak yerine bu tarayıcıyı kullanma sebeplerini artırmaktadır. mağazasında bir çok farklı temanın ve eklentilerinin olması en büyük artılarından. içerisindeki temalar tarayıcıya farklı bir hava katıyor.
fazla ram tukettiginden yakınan arkadaslara internet explorer öneririm. hem browserım harika olsun, hem ram'im az kullanılsın olmuyor, kapitalist dünyada her seyin bir bedeli var, google chrome'un da öyle.
ram tüketmesi bakımından eleştirilen ancak performans açısından iyi olan browser. eklenti olarak ekleyebildiğimiz zenmate vpn ile de istenilen sitelere girebilmemiz sağlanmaktadır.
yeni gelen güncelleme ile flash için artık izin istemektedir, apple ile başlayan adobe savaşına google'da katılmıştır, ula ne etti bu flash size html5 diye ağladığınız format flashın eline su dökemez..

kullandıkça farkettim ki bir çok flash oynatıcı sitelerde feci sıçmaktadır, firefox kurtarıcı görevini yine yerine getirdi.
eklenti bakımından en zengin olmasına rağmen ram düşmanı internet browserdır.piyasadaki ağırlığı her geçen yıl artmaktadır.
ilk çıktığında hepimiz vaoouvvv diyip hemen geçmiştik çok iyi hatırlıyorum.ama şimdilerde hiç de öyle değil.

hiç bir şey demiyorum sizle bir deney yapalım ctrl alt delete yapalım be işlemlerden google chrome un ne kadar kaynak harcadığına kendiniz bakın ona göre karar verin alternatifi 1 gün önce çıkmış durumda

firefox quantum
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler