google authenticator

kendileriyle ilk defa iota almak için binanceye girdiğimde karşılaştım 2 faktörlü sms onayının whatsapp versiyonu diyebiliriz çünkü bedavaya ülkeniz dışındaki diğer bir telefona sms onay kodu gönderebiliyorsunuz
güvenlik açısından can simididir, authenticator kodunu kesinlikle kaybetmemek, saklamak tüm yatırımlarınızın geleceği açısından çok önem taşır, neredeyse tüm kripto yatırım platformlarında kullanabiliyorsunuz ve sms kodu gibi, veya blizzardın authenticatoru ile aynı mantıkta çalışır, ekrandaki kod belirli bir süre için geçerlidir ve o sürede girilmezse şifre yenilenir.
bitcoin borsaları sayesinde tanıştığım uygulama (btcturk, poloniex)

sms doğrulaması görevini yapıyor yenilenme süresi kısa olması güvenlik açısından herhalde. basit ve kullanışlı olması güzel birde uygulamaya girişte parmak izi okuyucusu isteseydi çok daha güzel olabilirdi.
bitcoin ticaretinde kullanıcılar için olmazsa olmaz haline gelen bir güvenlik önlemidir çünkü herkesin potansiyel yatırımcı olduğu şu günlerde güvenlik akıllardaki en büyük soru işaretiyken bu tip uygulamalar herkes için mecburiyete dönüşmüştür. internet olmadan da kullanılabiliyor olması vs güzel ancak arka planda sürekli çalışmaya devam mı ediyor, her 90 saniyede bir kendiliğinden yeni kod üretiyor mu yoksa uygulamaya girildiğinde mi başlatıyor şahsım adına merak konusudur
senelerdir kullanmış olduğum tüm mail ve sosyal medya siteleri üyeliklerimi bu uygulama ile güvenliğini arttırdığım uygulama. dikkat etmeniz gereken tek şey telefonunuzun çalınması, kaybolması ya da bozulmasına karşı güvenlik kodunu bulabileceğiniz bir yerde saklamanız. yoksa bir daha kayıt olduğunuz bu sitelere giriş yapamazsınız.
  • /
  • 2

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler