google authenticator

kendileriyle ilk defa iota almak için binanceye girdiğimde karşılaştım 2 faktörlü sms onayının whatsapp versiyonu diyebiliriz çünkü bedavaya ülkeniz dışındaki diğer bir telefona sms onay kodu gönderebiliyorsunuz
güvenlik açısından can simididir, authenticator kodunu kesinlikle kaybetmemek, saklamak tüm yatırımlarınızın geleceği açısından çok önem taşır, neredeyse tüm kripto yatırım platformlarında kullanabiliyorsunuz ve sms kodu gibi, veya blizzardın authenticatoru ile aynı mantıkta çalışır, ekrandaki kod belirli bir süre için geçerlidir ve o sürede girilmezse şifre yenilenir.
bitcoin borsaları sayesinde tanıştığım uygulama (btcturk, poloniex)

sms doğrulaması görevini yapıyor yenilenme süresi kısa olması güvenlik açısından herhalde. basit ve kullanışlı olması güzel birde uygulamaya girişte parmak izi okuyucusu isteseydi çok daha güzel olabilirdi.
bitcoin ticaretinde kullanıcılar için olmazsa olmaz haline gelen bir güvenlik önlemidir çünkü herkesin potansiyel yatırımcı olduğu şu günlerde güvenlik akıllardaki en büyük soru işaretiyken bu tip uygulamalar herkes için mecburiyete dönüşmüştür. internet olmadan da kullanılabiliyor olması vs güzel ancak arka planda sürekli çalışmaya devam mı ediyor, her 90 saniyede bir kendiliğinden yeni kod üretiyor mu yoksa uygulamaya girildiğinde mi başlatıyor şahsım adına merak konusudur
senelerdir kullanmış olduğum tüm mail ve sosyal medya siteleri üyeliklerimi bu uygulama ile güvenliğini arttırdığım uygulama. dikkat etmeniz gereken tek şey telefonunuzun çalınması, kaybolması ya da bozulmasına karşı güvenlik kodunu bulabileceğiniz bir yerde saklamanız. yoksa bir daha kayıt olduğunuz bu sitelere giriş yapamazsınız.
bu uygulama 30 saniyede bir yenilenen 6 basamaklı şifreler içeriyor bu uygulamayı btc hesaplarınızda maillerinizde kullanabilirsiniz. hesaplarınızın hacklenmesini imkansız hale getirdiği söylenebilir oldukça güvenli bu yüzden özellikle btc transferlerinizde coin marketlerinde bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederim
binance'de kesinlikle çalışmamaktadır. türkçe, ingilizce ve almanca birçok forumda tartışılmış ama çözüm bulunamamıştır bu soruna. binance, sms doğrulamasını sadece anakara çin'de desteklemekte an itibariyle ve geriye ikinci güvenlik önlemi olarak türkiye gibi diğer ülkeler için google authenticator'u sunmaktadır ama bunun için bir kolaylaştırma sunmamaktadır.
binance.com üzerinde kesinlikle çalışmaktadır. halen kullanmakta oldum 2 faktörlü doğrulama aracıdır.

nasıl kullanacağınızı kısaca anlatayım.

öncelikle ios veya android'den google aut uygulamasını indiriyoruz.

binance.com'da account kısmından google aut kısmını enable konumuna getiriyoruz.

uygulamaya dönüp kurulumu başlatıyoruz. barkodu kamera aracılığı ile tanıtıp devam ediyoruz. üst bölümdeki kısma kendi şifremizi. aşağıdaki kısma da google aut'un verdiği 6 haneli şifreyi giriyoruz. artık her giriş çıkışta kullanabilirsiniz.

yalnız google aut sürekli şifreyi yeniliyor. o yüzden şifre değişmeden girmeniz gerekiyor. eğer yetişemezseniz yeni sunduğu şifreyi giriyorsunuz.
bir süredir bunun yerine yandex anahtar uygulamasını kullanıyorum. sonuçta her ikisi de aynı işlemi yani two way authentication dediğimiz teknolojiyi sunuyor ve bunu qr code üzerinden de sağlayarak third-party uygulamaları da eşleştirebiliyorsunuz.

bana yandex anahtar daha pratik ve şık geldi. ayrıca derseniz ki uygulama bu kardeşim yuh bunda da hız olur muymuş evet arkadaşlar oluyor ve google örneğin açılma kod üretme qr code okuma derken yandex anahtar'dan daha yavaş çalışıyor.
kripto para işleriyle ilgilenenlerin kesinlikle kullanması gerektiğini düşünüyorum. gerçekten beş yıldız on numara bi program yada aplikasyon denebilir. her 15 saniyede bir şifre kendini yeniliyor böylece hesap şifreniz çalınsa bile google 2fa girilemediği için hesabınız güvende oluyor.
  • /
  • 3

Bedava Bitcoin KampanyasıÜyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler